Ranking projektorów biznesowych

Wysoka, kinowa rozdzielczość wśród projektorów biznesowych to już właściwie standard. Dziś producenci uzupełniają swoje produkty o możliwości pracy w sieci i komunikacji bezprzewodowej

Rozdzielczość SVGA czy XGA wśród projektorów biurowych jest w odwrocie. Oczywiście są takie urządzenia w ofercie producentów. Można je z reguły kupić w bardzo korzystnych cenach ale większość nowych modeli, które pojawiają się na rynku to urządzenia FHD, WUXGA czy przynajmniej WXGA. Odbiorcy edukacyjni i biznesowi również oczekują wyższych rozdzielczości i lepszej jakości obrazu. Producenci sprzętu stawiają też na elastyczność komunikacji. Nie wystarczy już gniazdo komputerowe czy nawet HDMI. Projektor powinien również korzystać z LANu, wyświetlać obraz bezpośrednio ze smartfona czy z kilku źródeł jednocześnie. Transmisja bezprzewodowa staje się standardem, a nie opcją. Prezentacje mogą być odtwarzane bezpośrednio z nośników USB bez pośrednictwa komputera. Zaobserwować można również znaczące wydłużenie pracy lampowych źródeł światła. Niektóre rozwiązania pozwalają w trybie oszczędnym korzystać z nich nawet do 10 tysięcy godzin. Stąd już niedaleko do rozwiązań laserowo-ledowych, których żywotność określa się na poziomie 20 tysięcy godzin.

Przykładowe pokrycie przestrzeni kolorów przez projektor Hitachi.

Przykładowe pokrycie przestrzeni kolorów przez projektor Hitachi.

Projektory biznesowe mają z założenia większą jasność niż konstrukcje przeznaczone do kina domowego. Wymagają też często poważnej kalibracji – ustawienia fabryczne nie koncentrują się na jakości obrazu. Kinowy maniak nie będzie miał więc z nich pożytku. Jednak w niezaciemnionych pomieszczeniach, czy do komputerowej rozgrywki znajdą dla siebie miejsce. Tym bardziej, że opóźnienie sygnału jakie wprowadzają nie przekracza z reguły 50 milisekund.

Zobacz również:

Fabryczne poziomy barw RGB zmierzone dla projektora Epson wypadają całkiem nieźle.

Fabryczne poziomy barw RGB zmierzone dla projektora Epson wypadają całkiem nieźle.


Zobacz również
Laptopy z serii Explore PRO to wiosenna nowość od Kruger&Matz
Galaxy S9 zostanie "zawinięty w ekran"