Urządzenia wielofunkcyjne do biura - ranking 2011

Kombajn do zastosowań biurowych powinien być dostosowany do intensywnej eksploatacji i gwarantować osiągnięcie niezłej jakości drukowania, skanowania i kopiowania. Tempo pracy nie jest tak istotne. Przedstawiamy ranking najnowszych modeli z naszych testów, które spełniają ten warunek.

Popularny stereotyp mówi, że do zastosowań biurowych lepsze od atramentowego jest urządzenie wielofunkcyjne wykorzystujące laserową technologię druku. Przemawiała za tym większa wydajność, kontrastowa czerń, ale przede wszystkim niższe koszty eksploatacyjne. Ostatnio, głównie dzięki wprowadzeniu tanich atramentów, ta ostatnia przewaga straciła na aktualności. Przyspieszenie druku, dzięki powiększeniu liczby dysz, także przestało być problemem. Znaczenie w zastosowaniach biurowych nabiera kolor, który jest bardzo drogi do wprowadzenia w laserach, a w urządzeniach atramentowych jest standardem. Dzisiaj kombajn atramentowy może skutecznie konkurować z laserowym o miejsce na biurku.

Rasowy kombajn do biura powinie mieć podajnik dokumentów do skanera, dupleks przynajmniej do drukarki, większe podajniki i odbiorniki papieru. Ważna jest jakość i szybkość druku w czerni, mniej w kolorze. Nie będzie potrzebna umiejętność drukowania fotografii. Poza połączeniem przez USB ważna jest możliwość pracy w sieci, nie tylko bezprzewodowej, ale i zwykłym ethernecie. Cena samego kombajnu może być wyższa, ale dzięki niższym kosztom eksploatacyjnym, ta inwestycja powinna się zwrócić w dłuższym czasie.


Zobacz również
Przetestuj szybkość swojego łącza w komputerze i smartfonie
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?