GoodDrive Quick Silver (8 GB)

Zalety:

  • Ładna stylistyka
  • Chowana wtyczka

Wady:

  • Niska wydajność
  • Oprogramowanie w wersji demonstracyjnej

Ładnie zaprojektowana i dobrze wykonana pamięć z chowaną wtyczką. Niestety nie jest zbyt szybka, a dołączone oprogramowanie Carry it Easy jest wprawdzie funkcjonalne lecz możemy je używać tylko przez 30 dni.

Pamięć wyposażona jest w plastikową obudowę z aluminiowymi wstawkami. Jest dosyć ładna i starannie wykonana. Mechanizm ukryty w obudowie pozwala na szybkie wysuwanie i chowanie złącza USB, dodatkowo w obudowie zaprojektowano otwór, który pozwala na powieszenie pamięci na łańcuszku.

GoodDrive Quick Silver wg specyfikacji producenta zapisuje dane z prędkością 8 MB/s, odczyt jest ponad dwukrotnie szybszy – 18 MB/s. Parametry ma niemal identyczne jak pamięci Eco tej samej firmy, które wg producenta są tylko o 1 MB/s wydajniejsze w zapisie. W testach rzeczywistych pamięć Quick Silver jest wolniejsza. Najsłabiej radziła sobie z zapisem średniej wielkości plików (zbiór 500 plików MP3 o łącznej pojemności 3 GB), gdzie uzyskała wynik 5,6 MB./s czyli prawie o połowę wolniej niż średni wynik spośród prawie 80 przetestowanych modeli. W teście zapisu dużych plików (4 filmy DivX o łącznej pojemności 3 GB) pamięć ta uzyskała prędkość deklarowaną przez producenta (7,9 MB/s). Z uwagi na niezbyt duża pojemność tego modelu, niższa od średniej wydajność nie będzie tak przeszkadzała, trzeba jednak zaznaczyć że w tej cenie bez problemów znajdziemy szybsze modele, choć niekoniecznie z chowaną wtyczką.

Słabsze osiągi w zapisie z pewnością wynagrodziłoby dołączone oprogramowanie Carry it Easy, które jest idealne dla użytkowników przenośnych pamięci. Niestety dołączono tylko wersję demonstracyjną, która pozwala na pracę przez 30 dni.


Zobacz również
Test Ryzen 7 1800X - sensowna i tania alternatywa dla Intela
Test Nintendo Switch: nowa, intuicyjna, modularna konsola i jej rozczarowujący zestaw gier