3DNA Desktop 1.1

3DNA rewolucjonizuje sposób pracy z systemem Windows. Aplikacja całkowicie zastępuje standardową powłokę systemową i umożliwia użytkownikom zbudowanie własnej, interaktywnej przestrzeni do pracy. W ramach programu do wyboru mamy kilka w pełni trójwymiarowych "światów", czyli gotowych wzorów pulpitów, stworzonych na podstawie pomieszczeń, statków, planet, itp.

Jeżeli zdecydujemy się na poruszanie się w ramach np. domu, to w kolejnych pomieszczeniach będzie można ukryć otwarte okna przeglądarki, na ścianie powiesić obrazek, a w miejscu biurka postawić trójwymiarowe ikony symbolizujące np. odtwarzacze multimedialne. Najczęściej wykorzystywane aplikacje znajdą wtedy miejsce na piętrze (na dywanie, którego wzór sami dobierzemy), na które dostaniemy się schodami. W miarę jak będzie zapadał zmierzch, za oknami wirtualnego domu też zacznie się ściemniać.

Oczywiście w ramach 3DNA nasz system zachowuje pełną funkcjonalność - można uruchamiać aplikacje użytkowe i gry, otwierać pliki, odtwarzać pliki multimedialne. Poszczególne przedmioty w tym wirtualnym świecie mogą kryć odnośniki do plików, folderów, stron internetowych (a nawet dynamicznych treści przesyłanych z Internetu, takich jak media strumieniowe). System obsługuje także przeciąganie plików i treści (drag and drop) ze standardowego systemu Windows oraz stron internetowych. Jeżeli znudzi nam się jeden świat, to możemy szybko zmienić otoczenie i wybrać kolejny.