AdwCleaner 7.4

AdwCleaner to darmowy program, którego głównym celem jest usuwanie złośliwych elementów, jakie mogły dostać się do systemu podczas przeglądania stron internetowych, pobierania plików czy instalowania gier i aplikacji. Objawem infekcji może być dziwne zachowanie komputera, jego powolniejsza praca, zmiana strony startowej przeglądarki bez możliwości powrotu do poprzedniej, a także częste przerywanie działania gier i aplikacji. AdwCleaner usuwa takie złośliwe oprogramowanie jak adware, potencjalnie niechciane programy (PUP – aplikacje, które często dołączane są jako dodatki do normalnych instalatorów gier oraz programów), dodatkowe paski narzędzi do przeglądarki (toolbary), hijack (zmieniają ustawienia przeglądarki i wyszukiwarkę) i szkodliwe biblioteki DLL.

AdwCleaner jest bardzo prosty w obsłudze, tym bardziej, że posiada polską wersję językową - aby jej używać, należy wejść po instalacji w zakładkę Language i wybrać z rozwijanej listy Polski. Po uruchomieniu programu wybierz opcję Skanuj i zaczekaj, aż program AdwCleaner pl ukończy działanie. Wyniki skanowania zostaną pokazane w okienku, a w interfejsie będą dostępne opcje Raport oraz Oczyść. Wybranie Raportu przenosi do kolejnego okienka, w którym znajdziesz szczegółowe dane o znalezionym złośliwym oprogramowaniu. Dwukrotne kliknięcie otworzy szczegółowy opis w systemowym Notatniku. Opcja Oczyść w okienku głównym to usunięcie wszystkich znalezionych szkodników. Są zaprezentowane w formie listy poniżej interfejsu. Jeśli któreś ma pozostać – np. sądzisz, że jest to fałszywy alarm, po prostu je odznacz. Oczyszczanie wymaga zamknięcia wszystkich działających aplikacji i programów. W wielu przypadkach potrzebny jest także restart systemu.

AdwCleaner jest często aktualizowany, dzięki czemu doskonale rozpoznaje najnowsze zagrożenia. Jeśli wykonasz download AdwCleaner w starszej wersji, zostaniesz poinformowany o pojawieniu się nowej po uruchomieniu aplikacji i otrzymasz możliwość aktualizacji. AdwCleaner obsługuje wszystkie popularne przeglądarki, jak Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge, IceDragon, Opera czy Vivaldi. Wyniki pracy narzędzia prezentowane są w logu, który można zapisać w pliku tekstowym. Kolejna wersja programu przynosi poprawki funkcjonalności i likwidację zauważonych bugów.


Liczba pobrań: 5535
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Malwarebytes
Rozmiar:7.62 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Programy producenta
Program miesiąca