AMD Catalyst Display Driver 12.6 Beta for XP

AMD Catalyst Display Driver 12.6 Beta for XP jest pakietem sterowników (drivers), które poprawiają działanie systemu operacyjnego oraz sprzętu zainstalowanego w pececie. Za ich stworzenie odpowiadają pracownicy z firmy AMD.

Sterowniki to aplikacje, które mają za zadanie zapewnić optymalną komunikację pomiędzy poszczególnymi podzespołami, a systemem operacyjnym. Kod driverów komunikuje się z OS-em zwykle bezpośrednio z jego jądra. Wyjątek stanowią systemy operacyjne z mikrojądrem. Tam sterownik jest całkowicie oddzielnym i niezależnym programem.

AMD Catalyst Display Driver 12.6 Beta for XP to tylko przykład jednego z wielu rodzajów sterowników. Zachęcamy także do pobrania innych driverów zlokalizowanych na naszej stronie. Wśród ciekawszych propozycji warto wymienić chociażby MSI Z77A-GD80 Intel Display Driver 8.15.10.2656 for Vista, Windo, czy MSI Wind Top AP2000 Realtek Card Reader Driver 6.1.7600.30111. Programiści AMD zadbali, by AMD Catalyst Display Driver 12.6 Beta for XP były kompatybilne z takimi systemami operacyjnymi jak Windows.