Ashampoo Magical Security 2007 1.70 pl

Jeden z najprostszych w obsłudze programów do szyfrowania danych, a szyfrowanie danych to najlepszy sposób na zabezpieczenie cennych informacji przed kradzieżą. Programy do szyfrowania są bywają jednak dosyć skomplikowane. Włamanie do domowego komputera, działanie koni trojańskich i oprogramowania szpiegowskiego, niefrasobliwe wysyłanie informacji pocztą elektroniczną - wszystko to może zagrozić cennym danym. Niektóre informacje przechowywane na dysku twardym muszą być szyfrowane, np. dane osobowe klientów małej firmy, zapisane na dysku w notebooku.

Ashampoo Magical Security 2007 może pomóc w ochronie najcenniejszych informacji, na pewno jest to jeden z prostszych w użyciu programów do szyfrowania danych. Aplikacja, będąca kontynuacją aplikacji Ashampoo Privacy Protector, wykorzystuje szyfrowanie AES (Advanced Encryption Standard) i umożliwia szybkie zaszyfrowanie zawartości dowolnego pliku na dysku. Dodatkowo program umożliwia trwałe usuwanie plików z dysku. Program dobrze integruje się z Eksploratorem Windows, większość funkcji dostępna jest przez menu podręczne. Ashampoo Magical Security 2007 został wyposażony także w funkcje nagrywania płyt CD/DVD.

Jeśli zechcesz użyć programu do archiwizacji cennych danych, które dzięki szyfrowaniu nie trafią w niepowołane ręce, nie potrzebna będzie dodatkowa aplikacja do nagrania krążka. Zaszyfrowane dane można także zapisać w postaci wykonywalnych plików EXE. To wygodny sposób na przekazywanie zaszyfrowanych danych za pomocą np. poczty elektronicznej. Odbiorca musi tylko znać hasło, nie potrzebuje żadnego dodatkowego oprogramowania. Podczas korzystania z Ashampoo Magical Security 2007 należy oczywiście przestrzegać zasad, które obowiązują w całej kryptografii - hasło użytkownika powinno być dostatecznie długie (co najmniej 6 znaków) i nietrywialne (unikaj imion, nazw zwierząt, kolorów itd.). Należy też pamiętać, że utrata hasła oznacza utratę dostępu do wszystkich zabezpieczonych za pomocą Ashampoo Magical Security 2007 danych.

Wersja 30-dniowa. Przed instalacją należy podać swój mail na stronie producenta, aby uzyskać darmowy klucz licencyjny.

Pełna wersja tego programu ukazała się na płycie DVD w numerze 05/2007 miesięcznika PC World Komputer.


Liczba pobrań: 2574
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:Aschampoo
Rozmiar:7.27 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Liczba pobrań: 2574
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:Aschampoo
Rozmiar:7.27 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Program miesiąca