AutoHotkey 1.1.28.0

AutoHotkey to darmowy program o otwartym kodzie źródłowym, który pozwala na przyporządkowanie niemal wszystkiego do określonych czynności myszki czy też klawiszy klawiatury – obsługiwany jest także joystick. Aplikacja ta tworzy makra, które możemy dowolnie modyfikować. Nowa edycja programu przynosi poprawki i usprawnienia, optymalizujące jego działanie.

AutoHotkey pozwoli na przykład na stworzenie makr dla programów tekstowych – gdy będziemy pisać „btw”, zmieni on automatycznie zapis na „by the way” lub bardziej polskie „a przy okazji”. Oczywiście makra takie musimy stworzyć sami, jednak zawarto tu dość duży plik z pomocą, pozwalający łatwo opanować tą sztukę. Można także zmieniać układ klawiatury poprzez remapowanie jej. Oprócz tego aplikacja pozwala na wyciszanie i ściszanie dźwięku karty muzycznej, używanie joysticka albo myszki jako klawiatury, czy też sprawiać, że wybrane okienko będzie przeźroczyste, zawsze na górze lub też zmieni się jego kształt. Każde makro można zapisać jako plik wykonywalny (.exe), który da się potem uruchomić na komputerze bez zainstalowanego programu.

Na tej stronie znajduje się przykładowy skrypt programu, który demonstruje sposób przyporządkowywania samodzielnych funkcji żądanej kombinacji klawiszy.


Liczba pobrań: 3587
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:AutoIt Team
Rozmiar:3.06 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Inne wersje
Programy producenta
Program miesiąca