CCleaner Standard 5.87

CCleaner to bardzo popularne, darmowe narzędzie, dzięki któremu możliwa jest szybka optymalizacja systemu operacyjnego, a także usunięcie z niego zbędnych plików, kluczy rejestru i innych niepotrzebnych bądź nieużywanych elementów. Ponieważ jest to wersja CCleaner pl, nit nie powinien mieć problemów z wykorzystaniem wszystkich funkcji aplikacji, takich jak:

Czyszczenie systemu i dysku – CCleaner wyszukuje tymczasowe pliki internetowe, historię przeglądarek, zrzuty pamięci, fragmenty plików Chkdsk, pliki dziennika Windows oraz wykorzystane pliki instalacyjne programów. Po przeprowadzeniu skanowania podaje liczbę i rodzaj plików do usunięcia, co można wykonać jednym kliknięciem. W ten sposób można odzyskać nawet kilkanaście gigabajtów miejsca na dysku, zwłaszcza, jeśli system nie był czyszczony przez dłuższy czas.

Czyszczenie rejestru – Ccleaner skanuje rejestr w poszukiwaniu uszkodzonych, przestarzałych lub niepotrzebnych kluczy, nieużywanych rozszerzeń plików i innych zbytecznych elementów rejestru. Przed ich skasowaniem można wykonać kopię zapasowa wybranych.

Narzędzia – tutaj znajdują się narzędzie pozwalające na deinstalację znajdujących się w systemie programów i gier, możliwość ustalenia, które mają uruchamiać się wraz z systemie operacyjnym, można także przeglądać i usuwać dodatki do przeglądarek oraz przeskanować dysk w celu znalezienia plików zajmujących najwięcej miejsca. Oprócz tego użytkownicy znajdą tu wygodną opcję znalezienia duplikatów plików, panel zarządzania punktami przywracania systemu oraz narzędzie umożliwiające bezpowrotne wymazywanie plików ze wskazanej lokacji.

Opcje – tutaj użytkownik może podejrzeć, jakie zaakceptował ciasteczka (cookies) podczas odwiedzania witryn internetowych, ustawić planowe czyszczenia systemu operacyjnego, wybrać użytkowników komputera, którzy otrzymają możliwość zarządzania CCleanerem oraz ustalić opcje zaawansowane.

Aktualizacja oprogramowania - sprawdza, czy są dostępne nowe wersja zainstalowanego w systemie oprogramowania. Jeśli je znajdzie, można zaktualizować automatycznie do najnowszych wersji - ale dotyczy to tylko edycji Pro. W przypadku darmowej po prostu wiesz, co wymaga odwiedzenia strony danej aplikacji i pobrania jej najnowszej wersji

To wszystko oferuje CCleaner za darmo, jednak istnieje także wersja Pro, która oferuje szereg dodatkowych narzędzi, jak automatyczne aktualizacje w tle czy optymalizacja systemu u każdego użytkownika. Jeśli jednak te funkcje nie są Ci potrzebne, pobierz CCleaner za darmo i ciesz się doskonale działającym Windowsem!


Liczba pobrań: 10060
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Piriform Ltd.
Rozmiar:36.5 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Programy producenta
Program miesiąca