CzasoWyłącznik 4.0

CzasoWyłącznik to aplikacja wyposażona w zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej wraz z zachowaniem funkcji z poprzednich wersji. Poza możliwością wyłączania komputera, uruchamiania ponownie oraz wylogowywania o określonej godzinie lub po upływie czasu wprowadzono tryby działania (Rodzic, Serwer oraz Normalny).

- Tryb rodzic - jak sama nazwa wskazuje jest z przeznaczony dla rodziców - po wykonaniu żądanego polecenia, po określonym czasie, system przy ponownym uruchomieniu nie wystartuje gdyż zostanie włączony panel blokujący pulpit i dziecko nie zostanie dopuszczone do dalszej pracy na komputerze.

- Tryb serwer - zapętla wykonywaną czynność wywołując CzasoWyłącznik w autostarcie systemu oraz automatycznie startując z ostatnio zapamiętanymi ustawieniami.

- Tryb normalny - tryb w którym nie możemy skonfigurować CzasoWyłącznika według własnych wymagań (brak w nim ekranu blokady po uruchomieniu ponownym komputera - jak w trybie rodzic).

CzasoWyłącznik dalej jest rozpowszechniany na licencji freeware z wyżej wymienionymi funkcjami. Istnieje możliwość poszerzenia funkcji o bardzo przydatne narzędzie do monitorowania komputera przez wiadomość SMS. Z poziomu zwykłego SMS’a (nie mylić z SMS Premium oraz płatnymi subskrypcjami) możemy zaczerpnąć informacji o aktualnym czasie pracy systemu, czy komputer jest uruchomiony oraz jak nazywa się aktualne okno aktywne w którym pracuje dziecko (może to być gra, okno komunikatora czy chociażby strona www którą przegląda aktualnie Nasza pociecha i wiele innych przypadków). Funkcja ta jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla rodziców, którzy na odległość mogą sprawdzić co aktualnie robi ich pociecha i wyłączyć z poziomu SMS komputer bez możliwości ponownego uruchomienia systemu. Za wykorzystanie funkcji do innych celów jak monitoring własnego dziecka, autorzy aplikacji nie odpowiadają.

W wersji 4.0 W dodano większą ilość zdefiniowanych adresów www do blokowania, wprowadzono system automatycznej aktualizacji programu oraz kompatybilność z 32 oraz 64 bitową platformą systemową.

UWAGA

Może się zdarzyć, że niektóre antywirusy wykryją CzasoWyłącznik jako wrogie oprogramowanie. Jeżeli tak się stanie zapewniamy, że jest to fałszywy alarm. Najlepiej w takim przypadku dodać aplikację do listy wyjątków w programie antywirusowym.


Liczba pobrań: 9692
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:CodeOpen.pl
Rozmiar:3.32 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Liczba pobrań: 9692
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:CodeOpen.pl
Rozmiar:3.32 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Program miesiąca