Diablo 3 BlizzCon 2008 Wizard Gameplay Trailer #4

Jeden z pięciu trailerów z imprezy BlizzCon 2008 prezentujących grę Diablo III. Na materiale filmowym można zobaczyć jak będzie wyglądać rozgrywka nowo zaprezentowaną klasą - Czarodziejem (Wizard).

Fabuła Diablo III jest kontynuacją wydarzeń znanych nam z poprzedniej części. Minęło dwadzieścia lat odkąd Trzy Wielkie Wcielenia Zła, bracia: Diablo, Mefisto i Baal zostali pokonani. Wydawało się, że konflikt wzniecony w celu podporządkowania sobie świata piekielnym mocom został zakończony. Niestety, mimo iż ludzkość stara się powoli zapomnieć o strasznych wydarzeniach, demony piekieł po raz kolejny powracają na ziemię.

Gdy Decard Cain przemierza po raz kolejny ruiny klasztoru Tristram, poszukując przyczyn powstania zła, tajemnicza kometa spada z nieba. Uderza ona dokładnie w to samo miejsce, w którym po raz pierwszy, wiele lat temu, pojawił się sam Diablo. W ten oto sposób, bohaterowie z całego świata zostają ponownie wezwani do krain Sanktuarium by stawić czoło złu zagrażającemu światu. Po raz kolejny przyjdzie nam przemierzyć wilgotne jaskinie, ciemne lochy i złowrogie lasy w poszukiwaniu zagrażających nam pomiotów piekieł.