Dr.Web Security Space 11.0

Dr. Web Security Space to aplikacja antywirusowa, której najnowsza edycja przynosi całkowicie zmieniony interfejs użytkownika oraz metody zarządzania. Dzięki temu program łączy zaawansowane funkcje zabezpieczeń z nowoczesnym i intuicyjnym wyglądem. Posiada specjalny moduł ochronny, stworzony specjalnie w celu zabezpieczenia użytkownika przed utratą danych w przypadku ataków typu ransomware – można jednak używać go także do zabezpieczania plików w przypadku awarii systemu lub dysku twardego.

Dr. Web Security Space posiada moduł ochronny pozwala na tworzenie kopii zapasowej plików. Użytkownik sam wybiera, które z nich mają znaleźć się pod ochroną, a następnie ustala harmonogram tworzenia kopii zapasowej. Dzięki temu pliki będą regularne podmieniane na najnowsze wersje, co pozwoli - po ich ewentualnym odzyskaniu – na brak utraty cennych danych. W programie znajduje się także moduł Kontroli Rodzicielskiej, który monitoruje ruch oraz blokuje komputer we wskazanych godzinach, filtruje wskazane treści oraz pozwala na zablokowanie wybranych plików bądź też folderów – zarówno na domowym komputerze, jak i sieciowych. Dzięki wprowadzonej w wydaniu 10 sekcji „Urządzenia” użytkownik może uniemożliwić – nie tylko w przypadku korzystania z komputera przez dziecko - działanie kamery czy drukarki, jak również zablokować transfer danych i dostęp do nośników wymiennych. Czynności te mają docelowo utrudnić cyberprzestępcom włamanie się do komputera za pomocą wymienionych dróg, co w ostatnich latach zdarza się coraz częściej.

Użytkownik może także tworzyć „białe listy”elementów, do których ma pełne zaufanie i które będą wyłączone spod działania antywirusa. Tymi elementami mogą być zarówno programy, jak i wskazane adresy e-mail, foldery, strony w sieci czy gry online. Dzięki funkcji Dr.Web Cloud skanowane są adresy URL witryn, zaś popularne przeglądarki - jak Google, Yandex, Yahoo!, Bing - wyświetlają wyłącznie linki do treści uważanych za bezpieczne przez silniki wyszukiwania. Jeśli chodzi o pliki pobierane z sieci, to Dr.Web skanuje zarówno pojedyncze pliki, jak i spakowane foldery. Dodatkowym atutem aplikacji jest ochrona poczty e-mail przed spamem oraz szkodliwymi wiadomościami. Chroniona jest poczta używająca protokołów SMTP/ POP3/ NNTP/ IMAP4. Różne techniki filtrowania zapewniają wysokie prawdopodobieństwo wykrywania spamu oraz wiadomości typu phishing, pharming, scamming i bounce, zaś zaimplementowany anty-botnet sprawia, że komputer nie zostanie pozbawiony dostępu do internetu w przypadku rozsyłania spamu.


Liczba pobrań: 1685
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:Doctor Web Ltd.
Rozmiar:432.87 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Programy producenta
Program miesiąca