Experiment 13 (Windows Mobile)

Experiment 13 to bardzo wciągająca gra logiczno-przygodowa o prześlicznej grafice, której nie można się oprzeć od pierwszego uruchomienia.

Pierwotnie gra powstała z myślą o najnowszym palmofonie Sony Ericsson, jednak niezawodni programiści z forum xda-developers rozpracowali ją i udostępnili bezpłatnie szerokiemu gronu użytkowników Windows Mobile.

Bohaterem Experiment 13 jest Roy Tate, który przypadkowo trafił do magicznego, ale mało przyjaznego, świata. Zadaniem gracza jest pomóc Royowi odnaleźć drogę do domu, znaleźć odpowiedni portal międzywymiarowy, który pozwoli mu zakończyć tułaczkę. Żeby uruchomić portal niezbędne jest energia świetlnych kul, które Roy musi zebrać na każdym poziomie. Niekiedy żeby ukończyć poziom Roy musi chodzić po ścianach, suficie, naginać prawa grawitacji, unikać żarłocznych roślin i spadających kamiennych bloków najeżonych kolcami.

Sterowanie grą jest bardzo intuicyjne i nie wymaga klawiszy sprzętowych; odpowiednie kursory wyświetlają się na ekranie, co pozwala grać w nią komfortowo na najnowszych palmofonach o zredukowanej liczbie przycisków. Do sterowania Royem można również wykorzystać akcelerometr.

Na PDA z ekranami o rozdzielczości WVGA gra prezentuje się znakomicie; w przypadku ekranów VGA obcięty jest bok gry co jednak nie przeszkadza zbytnio w rozrywce.

Obsługiwane urządzenia:

z systemem Windows Mobile