Eye of the Kraken Full

Pełna darmowa wersja klasycznej, humorystycznej przygodówki 2D z 2002 roku. Akcja gry toczy się na luksusowym jachcie pasażerskim zwanym Glutomax, który kursuje pomiędzy kontynentem, a wyspą Hyade. Dowodzi nim tajemniczy kapitan, o którym wiadomo tylko tyle, że pochodzi z Gluttenbergu.

W grze wcielamy się w rolę Abdullaha - młodego urzędnika administracji Imperium Otomańskiego, który udaje się na wyspę Hyade z wiadomością dla tamtejszego ambasadora. Jednak gdy Abdullah dowiaduje się, że jeden z egzotycznych pasażerów Glutomaxa przemyca antyczny artefakt - rutynowa misja przeradza się w prawdziwą walkę o ocalenie świata.

Tytułowy "Eye of the Kraken" jest bowiem tak potężnym magicznym urządzeniem, że może dać właścicielowi władzę nad światem. Podróż z kontynentu na wyspę zajmuje tydzień - w tym czasie nasz bohater musi ustalić tożsamość przemytnika. Czy jest nim Aboubakar (były afrykański doradca Napoleona), sławny Rasputin, czy może Ingrid (słynna niemiecka piosenkarka operowa) - tego musicie dowiedzieć się sami.