Firefox Portable 3.5.3

Przeglądarki internetowa Firefox 3.5.3, zoptymalizowana do wykorzystania w urzadzeniach przenośnych, takich, jak klucze USB, odtwarzacze MP3, czy płyty CD i DVD. Wydanie Portable jest nieoficjalne, jednak bazuje na oficjalnym buildzie Mozilli. Dodano do niego także specjalnie stworzony plik wykonywalny FirefoxPortable.exe, między innymi umożliwiający uruchamiania rozrzeszeń z klucza USB. Po uruchomieniu pliku instalacyjnego, stworzy on folder, który można dowolnie przenosić i uruchamiać (za pomoca FirefoxPortable.exe) z każdej lokalizacji.

FF3 to szybka aplikacja umożliwiająca otwieranie kolejnych okien w zakładkach, z wbudowaną blokadą okienek pop-up i mechanizmem wyszukiwawczym. Firefox został również wyposażony w prostego menadżera pobierania plików, który pozwala szybciej i efektywniej wykorzystać łącze internetowe. Funkcjonalność przeglądarki można bardzo łatwo rozszerzyć dzięki wtyczkom i dodatkom. Należy jednak zauważyć, że wiele add-onów wykorzystywanych do tej pory (np.. W Firefox 2) może nie działać z tą wersją.

Wśród nowości znalazł się inteligentny pasek adresu, poprawione menedżery dodatków i pobierania, lepsze zarządzanie zakładkami, między innymi przez nadawanie im etykiet. W nowym Firefoksie wprowadzono również możliwość przeszukiwania historii przeglądania i zakładek oraz tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych.

W trzecim Firefoksie wprowadzono także ochronę przez złośliwym oprogramowaniem i phishingiem, a twórcy zapewniają, że lista podejrzanych witryn internetowych aktualizowana jest co pół godziny. W ramach zwiększenia bezpieczeństwa, Mozilla zdecydowała się również ułatwić użytkownikom dostęp do informacji o tożsamości witryn. Połączenie ze stroną korzystającą z uwierzytelnionych certyfikatów EV SSL skutkuje już nie tylko wyświetleniem zamkniętej kłódki w prawym rogu pasku statusu przeglądarki. Firefox 3 sygnalizuje również nawiązanie bezpiecznego połączenia na pasku adresu - na rzucającym się w oczy zielonym tle wyświetlana jest pełna nazwa witryny. Według twórców programów ma to przynajmniej częściowo ograniczyć niebezpieczeństwo związane z phishingiem.


Liczba pobrań: 1022
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:John T. Haller / Mozilla
Rozmiar:9.99 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Programy producenta
Program miesiąca