Pioneer 20140525

Pioneer to kosmiczny symulator, w którym gracz może przemierzać Mleczną Drogą w dość odległej przyszłości, a konkretnie - w XXXI wieku. Jest to produkcja sandboksowa, dająca całkowicie wolną rękę w poczynaniach i tylko od gracza zależy, jaki będzie jej gameplay. Producenci tej gry wzorowali się na niezapomnianym Frontier: Elite 2, jednak znacznie poszerzyli pierwowzór. Nasz kosmiczny awatar może zajmować się handlem, szmuglowaniem towarów, nic też nie stoi na przeszkodzie, aby został piratem lub górnikiem. Od postaci niezależnych można dostawać misje. Jako że ludzkość podzielona jest na kilka frakcji, wykonując zadania dla wybranej, wspieramy ją w drodze do zwycięstwa.

Pioneer potrafi wciągnąć na długie godziny, a co ważne - pozycja ta jest cały czas rozwijana i co miesiąc dochodzą nowe elementy zabawy. Nie ma jej wersji polskiej, więc przyda się znajomość angielskiego do zabawy. Z podobncy produkcji polecamy sprawdzić SpaceEngine oraz Iron Sky: Invasion.

Nowe wydanie gry to liczne poprawki i ulepszenia, w tym nowe rozwiązania dotyczące naprawy kadłuba, a także niewielkie zmiany w interfejsie użytkownika.