Joomla! 3.6.2

Joomla! to program do łatwego tworzenia i obsługi dynamicznych witryn www. Jeśli zamierzasz stworzyć lub zlecić wykonanie swojej strony internetowej, to Joomla! jest właśnie dla Ciebie. Projektowanie i prowadzenie klasycznych witryn WWW polega na tworzeniu odrębnych stron, przechowywanych na serwerze. Każda strona zawiera statyczną treść – raz stworzona nie zmienia Na oprogramowanie Joomla! składa się Platforma Joomla! i CMS Joomla!. Jest to także szkielet projektowy (frameworkiem) - potężną platformą programistyczną, która stanowi podstawę działania CMS Joomla! oraz może posłużyć do tworzenia różnych wydajnych aplikacji internetowych.

Joomla! jest jednym ze sztandarowych projektów wolnego i otwartego oprogramowania (open source, rozwijanym przez programistów wolontariuszy i ogromną społeczność. Joomla! oferuje wszystkim użytkownikom ogromne bogactwo funkcji. Oto lista podstawowych składników i możliwości w standardowym wydaniu Joomla!:

- zarządzanie użytkownikami (oferuje kompletny system zarządzania poziomami dostępu i prawami użytkowników do redagowania treści, publikowania oraz administrowania witryną. Zarejestrowanym użytkownikom umożliwia profilowanie własnych ustawień - języka, strefy czasowej i edytora. Oprócz własnego systemu uwierzytelnienia użytkowników Joomla! obsługuje protokoły: LDAP i Gmail, które także można stosować w procesie rejestracji.)

- biblioteka mediów (pliki fotografii, rysunków, animacji, filmów, nagrań dźwiękowych i wszelkiego typu dokumentów można wczytywać dzięki komponentowi Media, który pozwala na konfigurację zezwoleń i ograniczeń na podstawie rozszerzeń plików, typów MIME oraz systemu grup użytkowników). Integracja komponentu Media z edytorem artykułów upraszcza osadzanie ilustracji i innych załączników w artykułach.

- wyszukiwarka (użytkownikom pomaga znaleźć interesujące ich treści, a administratorom i redaktorom dostarcza statystyki pomocnej w planowaniu witryny. Statystyka obejmuje wyszukiwane słowa i frazy, ilość zapytań oraz ilość zwróconych wyników, dzięki czemu łatwiej dostosować treści witryny do oczekiwań odwiedzających)

- reklamy (mogą być nimi banery graficzne w dowolnym formacie, w tym animacje flash, albo zestawy odnośników lub teksty ogłoszeń)

Nowa wersja aplikacji to przede wszystkim poprawki bugów oraz kilka drobnych usprawnień.

UWAGA

Joomla w wersji 3.2.x jest wydaniem przejściowym, ale stabilnym i nowocześniejszym, zalecanym dla twórców nowych witryn.


Liczba pobrań: 3740
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:Polskie Centrum Joomla!
Rozmiar:11.93 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Liczba pobrań: 3740
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:Polskie Centrum Joomla!
Rozmiar:11.93 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Inne wersje
Program miesiąca