Jupiter 2012 Standard 1.0.2

Jupiter 2012 Standard - Narzędzie pomocne w dokonaniu rocznego rozliczenia podatkowego. Praca z programem polega na odpowiadaniu na zadawane pytania i wybieraniu właściwych opcji. W zależności od udzielonych odpowiedzi program odpowiednio kieruje użytkownika i zadaje tylko te pytania, które są adekwatne w jego sytuacji. Program wybiera właściwy formularz i załączniki, wpisuje kwoty w odpowiednie pola, sumuje, uwzględnia ulgi i limity oraz oblicza podatek.

Jupiter 2012 Standard samodzielnie wybiera właściwy formularz i załączniki, wpisuje kwoty w odpowiednie pola, sumuje, uwzględnia ulgi i limity oraz oblicza podatek. Tobie pozostaje jedynie wydrukowanie, sprawdzenie i podpisanie deklaracji. Albo wygodniej i szybciej: wysłanie w postaci e-deklaracji prosto z Jupitera! Aby złożyć swoje PIT-y przez Internet nie musisz posiadać podpisu elektronicznego - wystarczy podanie odpowiedniej kwoty z ubiegłorocznego rozliczenia. Możesz najpierw sprawdzić deklaracje wysyłając je w trybie testowym, a dopiero potem w trybie roboczym. Uzyskanie UPO (Urzędowego Potwierdzenia Odbioru) w trybie roboczym oznacza formalne złożenie zeznania podatkowego.

Nowości w wersji 1.0.2 to:

- zmiana mechanizmu odliczania ulg od dochodu i podatku - obecnie sumy odliczeń w załączniku PIT-O nie są ograniczane, a ich ewentualne zmniejszenie (w przypadku niewystarczającego dochodu lub podatku) następuje w deklaracjach głównych.

- rozszerzenie walidacji danych adresowych podatnika oraz małżonka: dla pól "Ulica" i Numer lokalu", które mogą pozostać niewypełnione, zmodyfikowano tworzenie e-deklaracji - tak, aby w przypadku pustych pól w wysyłanych plikach rozliczeń nie pojawiały się wpisy "(null)".

- w załączniku PIT-B(11) wyeliminowano błędy uniemożliwiające jego poprawne złożenie w formie e-deklaracji, gdy podane kwoty przychodów były zerowe; ponadto dostosowano strukturę XML załącznika do najnowszych wymagań systemu e-Deklaracje.

- w pliku pomocy wprowadzono klikalny link do formularza PDF na stronie Ministerstwa Finansów "Weryfikacja statusu wysłanego dokumentu elektronicznego", umożliwiającego wydruk UPO: http://www.e-deklaracje.gov.pl/files/pdf/UPO_v4-0.pdf.


Liczba pobrań: 1102
Cena/licencja:Adware
Producent/dystrybutor:
Rozmiar:20.01 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Inne wersje
Programy producenta
Program miesiąca