King's Quest I: Quest for the Crown v4.1c

King's Quest I: Quest for the Crown to remake klasycznej gry przygodowej, za której powstanie w 1984 roku odpowiadała słynna Sierra. Produkcja ta została odświeżona pod względem grafiki oraz efektów audiowizualnych, wprowadzono także kilka poprawek w stosunku do oryginału. Nie ma opcji zakończenia gry śmiercią lub doprowadzenie do sytuacji, gdy nie będzie możliwe jej ukończenie, dodano także głos narratora oraz animowane portrety postaci, których usta ruszają się do mówionych słów.

King's Quest I: Quest for the Crown nie jest dostępny w wydaniu polskim, więc przyda się dobra znajomość angielskiego do zabawy. A gameplay tej pozycji prezentuje przygody Sir Grahama, który wyrusza odzyskać skradzione z pewnego królestwa artefakty. Od sukcesu jego misji zależy los całej krainy, a jeśli mu się ona powiedzie - sam zostanie kolejnym jej królem. Gra wymaga spostrzegawczości, prowadzenia dialogów oraz wykorzystywania znajdowanych przedmiotów.

Jeżeli komuś spodoba się ta pozycja, może także zagrać w inne, odświeżone części serii, którą zapoczątkowało King's Quest I: Quest for the Crown. Na naszych serwerach można znaleźć m.in. King's Quest III Remake. Wszystkie te pozycje dostępne są w pełnych wersjach i całkowicie za darmo.