Puppy Linux 4.0

Puppy Linux to dystrybucja uruchamiana w tzw. trybie live, tj. nie wymaga instalacji na komputerze użytkownika - wystarczy wypalić ją np. na płytkę CD albo przekopiować na pendrive oraz uruchomić system wprost z danego nośnika. Od innych systemów uruchamianych bez instalacji odróżnia się niewielkimi rozmiarami (niecałe 90MB), przy zachowaniu dość dużych możliwości dystrybucji – liczba pakietów standardowo dołączanych do dystrybucji jest bardzo duża. Małe rozmiary Puppy Linux umożliwiają załadowanie go do wirtualnego dysku w pamięci RAM, dzięki czemu szybkość jego działania może zostać zwielokrotniona.

Główną zmianą w najnowszej wersji jest oparcie go o dystrybucję T2-project – większość wcześniejszych wersji bazowała na systemie Slackware. Zmiana ta pozwoliła developerom zmniejszyć rozmiar systemu. Zrezygnowano również GTK1 oraz Tcl/Tk na korzyść GTK2, co ma skutkować – jak wcześniej – zmniejszeniem systemu oraz ujednoliceniem systemów budowania interfejsu graficznego aplikacji.

Dzięki zastosowaniu GTK2 dodano dużo aplikacji, które działają w jego oparciu – ePDFView, Pburn, Fotox, pFind, Pidgin oraz wiele innych. Dodatkowo, zaimplementowano w systemie obsługę skanerów oraz aparatów cyfrowych, bez konieczności instalacji dodatkowych pakietów. Autorzy Puppy Linux 4.0 dodali w nim kilka nowych szat graficznych oraz poprawili wiele błędów i luk bezpieczeństwa.


Liczba pobrań: 288
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:Puppy Linux
Rozmiar:91.31 MB
Nazwa pliku: puppy-4.00-k2.6.21.7-seamonkey.iso

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Liczba pobrań: 288
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:Puppy Linux
Rozmiar:91.31 MB
Nazwa pliku: puppy-4.00-k2.6.21.7-seamonkey.iso

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Program miesiąca