Zip Tie 2008.04

Zip Tie pozwala na zarządzanie konfiguracjami urządzeń pochodzących od różnych producentów. Umożliwia wykrywanie urządzeń sieciowych, wykonywanie kopii zapasowych, przywracanie oraz porównywanie konfiguracji (śledzenie zmian w konfiguracji). Jako dodatek bonusowy otrzymujemy również kilka prostych narzędzi sieciowych, jak np.. Kalkulator IP.

Oczywiście ZipTie nie jest produktem magicznym. Tak naprawdę jest to ładnie wyglądający frontend dla takich protokołów, jak: SNMP, SSH, Telnet, HTTP, TFTP itp.. Używa ich po to, żeby wykryć i pobrać informacje z urządzeń sieciowych. ZipTie pozwala na definiowanie własnych usług –na przykład, jeżeli zarządzacie firewallem poprzez HTTP pracujące na niestandardowym porcie wystarczy stworzyć obiekt nowego protokołu i przypisać mu port.

ZipTie jednak nie jest wolny od wad. Na razie wspiera produkty pochodzące od niewielkiej liczby dostawców. Niemniej jednak baza użytkowników tego rozwiązania stale rośnie. W związku z tym, naturalną koleją rzeczy jest to, że pojawia się coraz więcej modułów obsługujących nowe urządzenia. Możemy również stać się aktywnym uczestnikiem społeczności ZipTie i stworzyć odpowiedni moduł.

ZipTie działa w oparciu o architekturę serwer-klient. Jego instalacja jest trochę bardziej skomplikowana, niż wspomnianych wcześniej narzędzi. Przed przystąpieniem do dzieła koniecznie należy zapoznać się z wymaganiami- lista dostępna pod adresem http://www.ziptie.org/requirements. Strona ta zawiera linki do Sun Java Development Kit oraz Perla, które muszą być zainstalowane na serwerze oraz Sun JRE, która jest wymagana na stacji klienckiej. Bezpośrednio po instalacji trzeba koniecznie zmienić domyślne hasło administratora. Wykonanie tej czynności wymaga trochę kreatywności, ale dokumentacja na szczęście dostarcza odpowiednich informacji.


Liczba pobrań: 224
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:Zip Tie
Rozmiar:79.43 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Liczba pobrań: 224
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:Zip Tie
Rozmiar:79.43 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Program miesiąca