Mozilla Firefox 3.1 beta 2

Testowa wersja edycji 3.1 przeglądarki internetowej Firefox, przez wielu uważana za najlepszą aplikację tego typu. Według twórców, nowy silnik zapewnia ponad dwukrotne zwiększenie wydajności, w porównaniu do wersji 2 przeglądarki.

FF3 to szybka aplikacja umożliwiająca otwieranie kolejnych okien w zakładkach, z wbudowaną blokadą okienek pop-up i mechanizmem wyszukiwawczym. Firefox został również wyposażony w prostego menadżera pobierania plików, który pozwala szybciej i efektywniej wykorzystać łącze internetowe.

Najważniejszą nowością wersji 3.1 jest nowy silnik do JavaScriptów - TraceMonkey, który według Fundacji ma być znacznie szybszy niż ten zastosowany w Google Chrome. W wersji 3.1 beta 2 silnik domyślnie jest włączony - aby to zmienić, należy zmienić w ustawieniach about:config ustalić wartość ciągu 'javascript.options.jit.content' na false.

Kolejna nowość to implementacja specyfikacji geolokacyjnej W3C, która ma pozwolić aplikacjom webowym na określenie geograficznego położenia użytkownika z wykorzystaniem zwykłego API w JavaScripcie. Dane udostępnianie przez lokalne sieci WiFi mają być porównywane z informacjami zawartymi w ogólnoświatowej bazie danych. Dzięki temu możliwe będzie personalizowanie informacji wyświetlanych użytkownikowi np. tylko do tych związanych z jego okolicą.

Nowa wersja Firefoksa zawiera również kilka innych udoskonaleń, które były oczekiwane przez użytkowników poprzednich wersji, m.in. nowy sposób zachowywania się przełącznika kart oraz jego nowego wyglądu zawierającego miniaturki wczytanych stron. Ulepszeniu uległa również obsługa elementów wideo HTML 5, który teraz umożliwi przeglądarce natywną obsługę klipów wideo.


Liczba pobrań: 261
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Mozilla.org
Rozmiar:10.35 MB
Nazwa pliku: firefox-3.1b2.tar.bz2

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Programy producenta
Liczba pobrań: 261
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Mozilla.org
Rozmiar:10.35 MB
Nazwa pliku: firefox-3.1b2.tar.bz2

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Programy producenta
Program miesiąca