Moblin 2 beta

Moblin, to opracowany przez Intela w 2007 r. open source'owy projekt systemu operacyjnego dla komputerów netbook i urządzeń MID, opartego na Linuksie. Zamysłem autorów projektu było stworzenie platformy maksymalnie wykorzystującej możliwości procesorów Atom, przeznaczonych do montażu w wymienionych urządzeniach.

Wersja beta Moblina 2.0 oferuje nowy interfejs użytkownika (bazujący na graficznym frameworku Clutter) specjalnie zoptymalizowany do pracy na niewielkich wyświetlaczach, którymi dysponują "Atomowe" netbooki. Ma się to przełożyć na wydłużenie ich czasu pracy na baterii oraz szybsze uruchamianie.

Użytkownicy systemu otrzymali do dyspozycji znajdujący się na górze ekranu pasek narzędziowy pozwalający na skorzystanie z różnych rozwijanych paneli - główny zapewnia natychmiastowy dostęp między innymi do kalendarza, zadań, poczty, ulubionych aplikacji oraz serwisów społecznościowych (obecnie obsługiwane: Twitter i Last.fm ). Za połączenia odpowiada zaktualizowany menadżer połączeń ConnMan, natomiast dzięki platformie GNOME Mobile powinniśmy móc bez problemu uruchomić desktopowe aplikacje dla Linuksa.

Więcej informacji:

Nie bój się pingwina! Obalamy mity na temat Linuksa

Moblin 2.0 beta idealny dla netbooków z Atomem


Liczba pobrań: 1683
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:The Linux Foundation
Rozmiar:698.35 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Liczba pobrań: 1683
Cena/licencja:GPL
Producent/dystrybutor:The Linux Foundation
Rozmiar:698.35 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Program miesiąca