Mozilla Firefox 4.0 RC 1 (Linux)

Mozilla Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych dostępnych na rynku informatycznym. Aplikacja udostępnia kluczowe, niezbędne do komfortowego przeglądania funkcje, jednak do dyspozycji użytkowników oddano setki wtyczek i rozszerzeń pozwalających dostosować program do indywidualnych potrzeb.

Możliwości

Firefox dysponuje możliwością przeglądania stron w kartach, blokowania wyskakujących okienek pop-up, użytkownik może też skorzystać z wbudowanego mechanizmu sprawdzania pisowni (także po polsku). Domyślnie, do naszej dyspozycji oddany został wygodny menedżer pobierania plików.

Wśród głównych zalet przeglądarki najczęściej wymienia się szybkość działania, zgodność ze standardami oraz olbrzymią liczbę dostępnych rozszerzeń. Warto wspomnieć również o dodatku „Personas”, który pozwala na dostosowanie wyglądu przeglądarki do własnych potrzeb a także szybkie dodawanie zakładek czy inteligentny pasek adresu.

Bezpieczeństwo

Przeglądarkę Firefox można uznać za jedna z najbezpieczniejszych. Posiada ochronę przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem, tryb incognito, wykrywanie nieaktualnych wtyczek (z automatyczną aktualizacją) czy natychmiastową identyfikację stron internetowych (wystarczy kliknąć ikonę w pasku adresu, aby odczytać informacje o tożsamości danej witryny).

Nowości

Wersja 4.0 RC w porównaniu do poprzednika została mocno odświeżona. Twórcom udało się zwiększyć szybkość działania aplikacji. Zmieniono również system zarządzania kartami. Użytkownicy będą mogli je grupować w zestawy dzięki opcji „Panorama”. Nowa wersja umożliwia synchronizację zakładek z różnych komputerów oraz telefonów komórkowych działających na systemie Android. Nowością jest również opcja Do Not Track, która zawiadamia właściciela witryny, że użytkownik nie chce być śledzony.

Wszystkie stworzone przez użytkowników przeglądarki rozszerzenia znaleźć można na stronach Mozilli. Najciekawsze z nich dostępne są także w kategorii Dodatki do Firefoksa


Liczba pobrań: 300
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Mozilla.org
Rozmiar:11.53 MB
Nazwa pliku: firefox-4.0rc1.tar.bz2

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Programy producenta
Liczba pobrań: 300
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Mozilla.org
Rozmiar:11.53 MB
Nazwa pliku: firefox-4.0rc1.tar.bz2

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca