Mozilla Firefox (Linux) 15.0

Mozilla Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Aplikacja udostępnia kluczowe, niezbędne do komfortowego przeglądania funkcje, jednak do dyspozycji użytkowników oddano setki wtyczek i rozszerzeń pozwalających dostosować program do indywidualnych potrzeb. Prezentowana wersja przeglądarki przeznaczona jest na system Linux.

Mozilla Firefox dysponuje możliwością przeglądania stron w kartach, blokowania wyskakujących okienek pop-up, użytkownik może też skorzystać z wbudowanego mechanizmu sprawdzania pisowni (także po polsku). Domyślnie, do naszej dyspozycji oddany został wygodny menadżer pobierania plików. Wśród głównych zalet przeglądarki najczęściej wymienia się szybkość działania, zgodność ze standardami oraz olbrzymią liczbę dostępnych rozszerzeń. Warto wspomnieć również o dodatku „Personas”, który pozwala na dostosowanie wyglądu przeglądarki do własnych potrzeb a także szybkie dodawanie zakładek czy inteligentny pasek adresu, pozwalający szybciej otwierać strony WWW.

Mozilla Firefox posiada możliwość synchronizacji wtyczek na wielu komputerach dzięki usłudze Firefix Sync. Nadto przebudowano obsługę wideo HTML5, dodano funkcję ulubionych stron, ciasteczek oraz historii z Google Chrome. Pojawia się wsparcie dla dostosowywania tekstu w CSS, a deweloperów zainteresuje możliwość wizualizacji strony w 3D dzięki Page Inspector 3D View. Położono także szczególny nacisk na bezpieczeństwo użytkownika oraz obsługę ActiveX.

W wersji 15.0 wyeliminowano 31 błędów. Autorzy wprowadzili nowy mechanizm, który likwiduje problem z nadmiernym obciążeniem pamięci RAM przez wtyczki. Zmiana ta powinna mieć wpływ na wzrost wydajności programu. Udało się także uruchomić moduł odpowiedzialny za obsługę protokołu SPDY v3. Mechanizm ten odpowiedzialny jest za aktualizację przeglądarki bez angażowania użytkownika.


Liczba pobrań: 47
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Mozilla.org
Rozmiar:20.13 MB
Nazwa pliku: firefox-15.0.tar.bz2

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Programy producenta
Liczba pobrań: 47
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Mozilla.org
Rozmiar:20.13 MB
Nazwa pliku: firefox-15.0.tar.bz2

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Programy producenta
Program miesiąca