LoginCode 1.0.0

LoginCode jest programem umożliwiającym przechowywanie poufnych informacji użytkownika w szyfrowanej za pomocą jednego hasła bazie danych. Algorytm szyfrujący, który stanowi o sile szyfrowania jest wybierany na etapie tworzenia bazy danych, przy czym domyślnym wyborem jest najsilniejszy dostępny obecnie w systemach Windows algorytm symetryczny, AES o szerokości

256 bitów.

Struktura bazy danych pozwala na hierarchiczne katalogowanie informacji w sposób podobny do tego jaki znamy z systemów plików (np. NTFS), przy czym w LoginCode, odpowiednikami plików są "wpisy".

W wersji 1.0.0 najważniejszym typem wpisów jest wpis logowania. Umożliwia on w łatwy sposób zapamiętanie parametrów potrzebnych do zalogowania się do wybranego serwisu www. Dzięki temu użytkownik nie musi już pamiętać wielu haseł. LoginCode pozwala również na łatwe logowanie z użyciem wprowadzonych danych, wystarczy kilka kliknięć myszką aby zalogować się do serwisu.

Należy tutaj podkreślić, że LoginCode posiada pewną przewagę nad menedżerami haseł dostępnymi w popularnych przeglądarkach. Przewaga ta polega na pełnej kontroli nad informacjami zgromadzonymi w bazie danych oraz możliwości prostego kopiowania bazy danych na inne komputery. Ponadto w przypadku reinstalacji systemu, wystarczy zrobić kopię zapasową aby ustrzec się utraty danych.

Podsumowując, LoginCode to:

- w pełni bezpieczny magazyn pozwalający na przechowywanie prywatnych danych;

- zwolnienie użytkownika z konieczności pamiętania loginów i haseł do ulubionych serwisów www;

- automatyczne logowanie z użyciem najpopularniejszych przeglądarek;

- umożliwienie stosowania silnych, w rzeczywistości trudnych do zapamiętania haseł;

LoginCode jest programem darmowym, ale zawiera dodatki reklamowe w postaci bannera wyświetlającego się w oknie głównym programu