Adobe Photoshop CS5 Extended 12.0

Najbardziej rozbudowana wersja pakietu graficznego przeznaczonego dla profesjonalistów zajmujących się fotografią, tworzeniem projektów graficznych czy projektantów stron internetowych i webmasterów. Wersja Extended posiada również narzędzia do edycji filmów, grafiki 3D oraz wiele zaawansowanych dodatków przeznaczonych do bardzo zaawansowanych zastosowań (nauki medyczne, inżynieria, edukacja, nauka, itp.).

Po przejęciu przez Adobe firmy Macromedia, która zyskała uznanie za produkcję takich aplikacji jak Flash, Dreamweaver czy Fireworks, naturalnym było, iż kolejna wersja Creative Suite zintegruje aplikacje obu firm. I tak się stało - Flash i Dreamweaver są obok m.in. Photoshopa, Illustratora najczęściej występującymi pozycjami w różnych wydaniach zestawu. Integracja idzie dalej - każdy główny komponent oferuje możliwość importu plików w macierzystych formatach innych aplikacji pakietu. Jak zapewnia producent, pliki Photoshopa czy Illustratora importowane do Dreamweavera są automatycznie optymalizowane na potrzeby projektów stron WWW. Dokumenty mogą być również w całości lub częściowo eksportowane do pliku XHTML i otwarte następnie w Dreamweaverze.

Nowości:

* Content-Aware Fill - funkcja ta umożliwia usunięcie dowolnego obiektu ze zdjęcia i automatyczne wypełnienie miejsca po nim poprzez dopasowanie tła.

* Refine Edge - umożliwiająca dokonywanie skomplikowanych zaznaczeń (np. rozwianych włosów). W procesie tym pomagają mechanizmy inteligentnego zaznaczania oraz automatycznego usuwania koloru tła wokół krawędzi zaznaczenia.

* W Photoshopie pojawiła się też opcja Puppet Warp, znana dotychczas użytkownikom After Effects. Pozwala ona manipulować kształtem obiektu. Na obiekcie tworzona jest siatka, w której możemy zaznaczyć kluczowe miejsca - w zależności od liczby i umiejscowienia tych ostatnich można modyfikować kształt obiektu.

* Program oferuje też funkcję Mini-Bridge - zgodnie z nazwą jest to mini-przeglądarka plików, umożliwiająca szybki podgląd i dostęp do dokumentów. Udoskonalono też mechanizm łączenia zdjęć w obrazy o dużym zakresie dynamicznym (funkcja HDR Pro).

* Kolejna warta uwagi nowość to filtr Lens Correction: narzędzie umożliwiające korekcję podstawowych wad obrazu wynikających ze stosowania obiektywów aparatów fotograficznych (dystorsja geometryczna, aberracja chromatyczna i winietowanie).

* Funkcje malarskie Photoshopa wzbogaciły się o pozycje Mixer Brush i Bristle Tips. Pierwsza z wymienionych pozwala zdefiniować wielobarwną końcówkę pędzla, druga umożliwia kontrolę jego właściwości.

* Photoshop CS5 Extended oferuje ponadto narzędzie Repousse, umożliwiające kreację obiektów i tekstu 3D, dzięki której nie trzeba korzystać z innej aplikacji, aby wyrenderować scenę 3D.

Więcej na temat nowego pakietu (oraz jego zawartości) przeczytasz w materiale Photoshop CS5 może jeszcze więcej


Liczba pobrań: 2855
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:Adobe Systems Incorporated
Rozmiar:833.17 MB
Nazwa pliku: index.cfm?product=photoshop&PID=3698865

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Programy producenta
Liczba pobrań: 2855
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:Adobe Systems Incorporated
Rozmiar:833.17 MB
Nazwa pliku: index.cfm?product=photoshop&PID=3698865

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca