Safari 5.0.3 (Mac)

  • Michał Majewski,

Finalna wersja piątej edycji przeglądarki Safari. Dzięki znacznie przyśpieszonemu silnikowi Nitro Engine przeglądarka Apple'a jest niezwykle wydajna podczas przetwarzania JavaScript. Jedną z najważniejszych funkcji jest Safari Developer Program, dzięki któremu możliwe jest wreszcie tworzenie wtyczkę i rozszerzeń bazujących na HTML5, CSS3 i JavaScripcie.

Safari 5 to także lepsza obsługa HTML5 oraz Flash 10, usługi geolokalizacyjne, czytnik Safari Reader ułatwiający przegladanie artykułów w sieci oraz integracja z wyszukiwarką Bing (oprócz dotychczasowych Google i Yahoo! Search).

Aktualizacje najnowszej wersji wprowadzają kilka ulepszeń. W tym: bardziej trafne rezultaty Top Hit na pasku adresu oraz w widoku Top Sites, naprawa problemu, który mógł powodować, że treści flashowe przykrywały zawartość strony i lepsze blokowanie pop-upów.

Ulepszono również stabilności wyszukiwania i pisania wiadomości np.. Na Facebooku. Poprawiono też ulepszenia stabilności wyszukiwania i pisania wiadomości np.. Na Facebooku. Poprawiono też pracę rozszerzeń intensywnie korzystających z JavaScript i VoiceOver.