Mozilla Firefox Portable 62.0.3

Mozilla Firefox to bardzo popularna przeglądarka internetowa. Aplikacja udostępnia kluczowe, niezbędne do komfortowego przeglądania funkcje, a do dyspozycji użytkowników oddano również setki dodatkowych wtyczek i rozszerzeń pozwalających dostosować program do indywidualnych potrzeb. Zarówno wersja 32-bit, jak i Firefox 64 bit posiada wbudowany czytnik PDF, umożliwiający odczytywanie dokumentów tego rodzaju bezpośrednio w przeglądarce, a także panelowy menedżer pobierania i otwieranie trybu prywatnego w osobnym oknie.

Mozilla Firefox pl dysponuje praktyczną możliwością przeglądania stron na osobnych kartach, blokowania wyskakujących okienek pop-up, automatycznie blokuje również śledzenie i reklamy, zazwyczaj pobierające dane o Tobie bez pozwolenia. Użytkownicy mogą również skorzystać z wbudowanego mechanizmu sprawdzania pisowni. Wśród głównych zalet przeglądarki najczęściej wymienia się szybkość działania, zgodność ze aktualnymi standardami oraz szybkie dodawanie zakładek czy inteligentny pasek adresu. Każda aktualizacja Firefox obejmuje ulepszenia dotyczące zarówno wydajności przeglądarki, jak i elementów związanych z bezpieczeństwem i multimediami. Dzięki temu Firefox obsługuje jednocześnie wiele procesów, pozwalając na szybkie przeglądanie witryn.

Tryb prywatny Firefoksa automatycznie usuwa sieciowe informacje, takie jak hasła, pliki ciasteczek i historia przeglądania z Twojego komputera. Dzięki temu podczas korzystania ze wspólnego komputera masz pewność, że nikt nie pozna Twoich haseł, nie dowie się o przeglądanych przez Ciebie stronach ani też nie będzie w stanie sprawdzić przeprowadzanych działań. Dostępna jest również edycja Firefox portable, którą można przenosić np. na pendrive, aby bezpiecznie przeglądać sieć z dowolnego komputera na świecie!

Pobierz Mozilla Firefox i ciesz się swobodnym przeglądaniem wszystkich witryn w Internecie! Download Firefox jest całkowicie darmowy, podobnie jak i korzystanie ze wszystkich możliwości oferowanych przez przeglądarkę.

Wersja 57 - nazwana Quantum - to liczne zmiany zarówno "pod maską", jak i w samym wyglądzie przeglądarki oraz jej interfejsie.

Interfejs została przebudowany - omniboks otrzymał przycisk trybu czytania, w którym można dopasować czcionki i formatowanie, a po lewej stronie znalazła ikonka strony domyślnej oraz odświeżania strony. Na pasku adresu znalazł się przycisk poprawiający czytelność oraz skryte pod trzema kropkami menu interakcji (min. umieszczanie stronę w "kieszeni" (Pocket) czy tworzenie zrzutu ekranu, który zostanie domyślnie zapisany w schowku online lub na dysku). W menu Biblioteka znajdziesz menedżera pobierania, historię przeglądania, zakładki czy karty z innych urządzeń.

Elementy niewidoczne decydują o sukcesie całości. Głównym są elementy z nowego silnika - Servo, które na razie koegzystują z funkcjami Gecko. Ten zaś silnik ma być powoli wycofywany. Quantum CSS to autorski system obsługi CSS, który został stworzony przez Fundację Mozilla w języku Rust. Wykorzystuje on system optymalizacji rdzeni procesora do obsługi kaskadowych arkuszy stylów, co umożliwia szybsze ładowanie stron oraz redukuje zużycie pamięci RAM. Ma również pozytywny wpływ na renderowanie.

Od wydania 57 odrzucone zostają rozszerzenia Legacy, które zastąpiły WebExtension. Może się zatem zdarzyć, że używane przez Ciebie dotąd nie będą działać - ale spokojnie, ich twórcy muszą mieć czas na dostosowanie do nowych rozwiązań.

Wersja Portable nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym


Liczba pobrań: 10852
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Mozilla.org
Rozmiar:81.45 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Inne wersje
Programy producenta
Program miesiąca