No mercy Aktualizacja pl

Podstawowym zadaniem programu jest skuteczne ograniczanie czasu spędzanego przed komputerem. Program przeznaczony jest w głównej mierze dla rodziców, których dzieci spędzają zbyt wiele czasu wpatrując się w ekran monitora.

Tak zwane uzależnienia elektroniczne (komputery, Internet), stanowią ważny i szeroko dyskutowany problem społeczny (zagrożenia patologią społeczną). Przy planowaniu działań profilaktycznych ważne są narzędzia takie, jak program "No mercy", które pozwalają dorosłym nie tylko kontrolować czas spędzany przez dzieci i młodzież przy komputerze, ale też uczyć młodych ludzi, jak efektywnie zarządzać tym czasem, jak go nie marnotrawić. Zatem mój program kształtuje świadome i mądre użytkowanie mediów komputerowych. "No Mercy" wychodzi naprzeciw kilku problemom: uzależnieniu od komputera (m.in. gry komputerowe), problemom psychospołecznym, szkodliwości komputerów dla zdrowia. W zakresie tego pierwszego program kształtuje umiejętność odmawiania, „mówienie komputerowi nie”, co jest bardzo ważne w profilaktyce uzależnień.

Badania dowodzą, że długotrwałe korzystanie z wirtualnego kontaktu utrudnia bezpośrednie relacje z drugim człowiekiem, zatem "No mercy" pozwala także zdroworozsądkowo wyważać, ile czasu dziecko ma poświęcać na pracę i rozrywkę przy komputerze, a ile na naukę, inne aktywności, w tym żywy kontakt z rówieśnikami.


Liczba pobrań: 1876
Cena/licencja:Demo
Producent/dystrybutor:Błażej Próchniak
Rozmiar:2.26 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Inne wersje
Liczba pobrań: 1876
Cena/licencja:Demo
Producent/dystrybutor:Błażej Próchniak
Rozmiar:2.26 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Inne wersje
Program miesiąca