PC-WELT-MyRights 2.0

PC-WELT-MyRights to darmowy program, który integruje narzędzia Takeown i Icacls i umieszcza w menu kontekstowym plików, folderów i, opcjonalnie, dysków twardych, polecenie Besitz unternehmen (Przejmij własność). Uprości to proces nadawania maksymalnych uprawnień dla plików i folderów. Takeown zmienia właściciela folderu i wszystkie jego elementy na obecnie zalogowanego użytkownika. Pełny dostęp dla administratorów jest przyznawany przez Icacls.

Po uruchomieniu programu po lewej stronie zobaczysz dostępne opcje konfiguracyjne, które można zaznaczyć. Pierwsza sprawi, że polecenie Besitz unternehmen będzie wyświetlane w rozszerzonym menu kontekstowym. Pamiętaj, że menu podręczne myszy zawiera więcej komend, niż obejmuje domyślnie wyświetlana lista. Te ukryte pozycje stają się widoczne wtedy, gdy zaznaczysz plik i, trzymając wciśnięty klawisz [Shift], klikniesz go prawym przyciskiem myszy. Dzięki ukrywaniu wielu funkcji menu kontekstowe nie jest przeładowane wpisami, których większość i tak rzadko byś używał. Jeżeli pozostawisz wspomniane pole wyboru odznaczone, polecenie będzie cały czas dostępne pod prawym przyciskiem myszy. Z kolei zaznaczenie ostatniego pola (Laufwerke) sprawi, że polecenie pojawi się także w menu kontekstowym dla dysków twardych. W oknie w prawej części interfejsu widoczne są wpisy, które zostaną zaimportowane do Rejestru w kluczach HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas" i HKEY_CLASSES_ROOT\Directory \shell\runas., gdy klikniesz przycisk Installieren (Instaluj).

Przyciskiem Als REG-Datei speichern (Zapisz jako plik REG) wyeksportujesz plik modyfikacji Rejestru do zastosowania na innym komputerze. PC-WELTMyRights automatycznie uwzględnia różnice składni wierszy poleceń w Windows 7, 8 i 10, jak również odmienną lokalizację grupy „Administratorzy". Wyeksportowany plik REG można zatem importować tylko w tej samej wersji Windows (dotyczy również wersji językowej).

Jeśli chcesz pozbyć się modyfikacji, uruchom ponownie PC-WELTMyRights i kliknij De-Installieren (Odinstaluj).


Liczba pobrań: 5122
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:PC Welt
Rozmiar:2.92 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Programy producenta
Liczba pobrań: 5122
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:PC Welt
Rozmiar:2.92 MB

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca