Punkt Skupu 6.6.2

Punkt Skupu jest aplikacją przeznaczoną dla wszelakich punktów skupu surowców wtórnych (złom, miedź, aluminium). Powstała ona w celu jak najlepszego ułatwienia pracy osobom prowadzącym tego typu placówki i jest kompletnym narzędziem do tego celu. Punkt Skupu pozwala w łatwy i szybki sposób wprowadzać nowe dane do ewidencji, wystawiać formularze przyjęcia odpadów i surowców wtórnych, a także gromadzić dane stałych kontrahentów w bazie danych. We wszystkich przypadkach otrzymujemy możliwość wygodnego posortowania danych według wybranych parametrów – nazwa/nazwisko, numer NIP, itp.

Punkt Skupu przyda się także w firmie posiadającej kilka placówek – program pracuje w sieci i umożliwia prowadzenie wspólnych baz klientów, magazynów i ewidencji. Mamy tu także możliwość wystawiania rachunków i faktur – VAT, KP/KW.

W tej wersji:

- dokonano aktualizacji listy przeznaczeń wyrobów węglowych uprawniających do zwolnienia od akcyzy (Dokument dostawy - Edytuj - Domyślnie), zgodnie z art. 31a ust. 1 Ustawy o podatku akcyzowym (Ustawa z dnia 12 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym).

- umożliwiono rejestrację paragonów przy sprzedaży wyrobów węglowych o jednorazowej masie poniżej 200 kg, bez konieczności pobierania danych osobowych nabywcy.

- umożliwiono swobodne określanie czy dana Faktura będzie również dokumentem dostawy, czy nie.

- dodano automatyczne przeliczanie mas i cen z Mg na kg, w przypadku gdy Faktura ma być dokumentem dostawy (wymóg art. 31a ust. 1 Ustawy o podatku akcyzowym, Ustawa z dnia 12 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym).