Skład Opału 6.6.2

Skład Opału to bardzo przyjazny w obsłudze program do sprzedaży opału, w tym wszelkich wyrobów węglowych. Szybko wystawisz wszystkie dokumenty wymagane w Twojej pracy, wydrukujesz zestawienia do Urzędu Celnego, zbudujesz swoją bazę Klientów. Nie musisz czuć się dobrze w obsłudze komputera, aby z niego sprawnie korzystać. Aplikacja oblicza akcyzę na węgiel, jest zgodny z przepisami na rok 2013.

Skład Opału umożliwia wystawianie dokumentów dostawy, obrazujących sprzedaż zwolnioną od akcyzy. Sporządzanie tych dokumentów jest proste i intuicyjne. Program zawiera tabelę podmiotów zwolnionych z podatku akcyzowego, z której można szybko korzystać podczas wystawiania Dokumentów. Wystawiając Dokument dostawy, program wylicza także kwotę sprzedaży zgodnie z aktualnymi zasadami podatkowymi (doliczanie akcyzy, zgodność wyliczeń z kasą fiskalną i inne).

W tej wersji:

- dokonano aktualizacji listy przeznaczeń wyrobów węglowych uprawniających do zwolnienia od akcyzy (Dokument dostawy - Edytuj - Domyślnie), zgodnie z art. 31a ust. 1 Ustawy o podatku akcyzowym (Ustawa z dnia 12 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym).

- umożliwiono rejestrację paragonów przy sprzedaży wyrobów węglowych o jednorazowej masie poniżej 200 kg, bez konieczności pobierania danych osobowych nabywcy.

- umożliwiono swobodne określanie czy dana Faktura będzie również dokumentem dostawy, czy nie.

- dodano automatyczne przeliczanie mas i cen z Mg na kg, w przypadku gdy Faktura ma być dokumentem dostawy (wymóg art. 31a ust. 1 Ustawy o podatku akcyzowym, Ustawa z dnia 12 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym).

UWAGA

Z wersji demo możesz korzystać nawet przez 60 dni.