Pajączek 5 NxG Professional 5.6.0 pl

Jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich edytorów stron internetowych, oferujący przebogate opcje w ramach wygodnego i łatwego w obsłudze interfejsu. Zawiera ponad 40 różnych schematów kolorowania składni, obsługuje serwery FTP oraz oferuje synchronizację serwisów. Wspiera pracę grupową oraz posiada zaawansowane narzędzia edycji dla różnych języków (PHP, XHTML, XML, JavaScript) i zarządzania witrynami. Wersja Pro przeznaczona jest dla profesjonalistów, wspomaga zaawansowane technologie wykorzystywane w sieci Internet i jest bogato wyposażona w wszelkiego rodzaju narzędzia wspomagające pracę.

Na blisko 250 zmian w wersji 5.6.0 składają się liczne poprawki, ale także nowe funkcje, niedostępne wcześniej. Użytkownicy wersji Professional na pewno docenią możliwość analizowania składni dokumentów znacznikowych oraz CSS za pomocą analizatorów składni online W3C(r) bezpośrednio z poziomu Pajączka.

Zmodyfikowane zostały również drzewo i lista plików na zakładce tak, aby wspierały one narzędzie TortoiseCVS umożliwiające pracę nad lokalną kopią projektów znajdujących się w repozytoriach CVS.

Do programu wprowadzona została również funkcja wyszukiwania plików i folderów we wskazanych lokalizacjach na dysku twardym. Sporym modyfikacjom uległy również funkcje związane z obsługą baz danych MySQL, dzięki czemu można już łączyć się z dowolnymi wersjami serwerów, również najnowszymi.

Począwszy od tej wersji, możliwa jest również analiza składni dokumentów z wykorzystaniem dokumentu podglądu, co na pewno przyda się osobom, chcącym wygodnie sprawdzać składnię np. dołączanych plików PHP.

Modyfikacjom uległ również interfejs programu, który jest obecnie bardziej przejrzysty i miły w kontakcie. Wspomnieć tutaj należy o nowej kontrolce zakładek wyboru dokumentów w głównym oknie programu. Obecnie nowa kontrolka posiada przyciski zamykania dokumentu umieszczone bezpośrednio na zakładce dokumentu. Dodatkowa funkcjonalność to również możliwość zmiany kolejności dokumentów za pomocą przeciągania zakładek myszką w nowe miejsce. Przy tej operacji konieczne jest przytrzymanie klawisza CTRL.

Pełna lista zmian znajduje się tutaj.


Liczba pobrań: 832
Cena/licencja:Shareware
Producent/dystrybutor:Cream Software
Rozmiar:30.95 MB
Nazwa pliku: paj5pro.zip

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 832
Cena/licencja:Shareware
Producent/dystrybutor:Cream Software
Rozmiar:30.95 MB
Nazwa pliku: paj5pro.zip

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Program miesiąca