SPIK 1.1.2 pl

Najnowszy komunikator od Wirtualnej Polski - następca programu WPKontakt. W finalnej wersji zmieniono wygląd interfejsu, usunięto wiele błędów, wprowadzono możliwość komunikacji przez NAT i zapory ogniowe. Komunikator oparty jest na otwartym protokole Jabber, ale dzięki łączeniu z siecią Gadu-Gadu umożliwia komunikację z innymi klientami.

Główną zmianą w stosunku do poprzedniej wersji to jeden z najbardziej wyczekiwanych mechanizmów: nowy transfer plików.

Najważniejsze cechy nowego rozwiązania:

- możliwość przesyłania plików w każdych warunkach (nawet, gdy oba komputery znajdują się za NATem lub firewallem)

- aby przesłać plik lub cały katalog wystarczy go przeciągnąć myszką na okno rozmowy z daną osobą. W przypadku przesyłania całego katalogu zachowana jest wewnętrzna struktura podkatalogów

- dostępny jest menedżer transferu (Menu->Przesyłanie plików lub skrót Ctrl+J), który pozwala na uporządkowanie transferów

- możliwość wznawiania przerwanych transferów plików (wznowienie następuje od miejsca, w którym transfer został przerwany)

- możliwość wstrzymania transferu, ponadto w trybie zaawansowanym można ograniczać pasmo zajmowane przez transfer (poziomy suwak)

- archiwum transferów

A oto pozostałe zmiany:

- Dodano przesyłanie plików zgodne ze standardem JEP-0065 - pozwala to na współpracę z innymi klientami Jabbera zgodnymi z tym standardem.

- Dodano możliwość szybkiej zmiany statusu opisowego - wystarczy dwukrotnie kliknąć na pasku statusu, aby pojawiło się pole do wpisania nowego opisu.

- Obrazki w wizytówkach przesyłane zgodnie ze specyfikacją JEP-0153. Możliwe jest stosowanie większej liczby formatów graficznych, w tym GIF lub PNG. Obrazki w nowych formatach nie będą widoczne w poprzednich wersjach Spika i wpkontakcie.

- Wprowadzono daleko idące zmiany w komunikacji z serwerem mające na celu przyspieszenie działania aplikacji i wyeliminowanie szeregu problemów, w tym problemy związane z gubieniem danych na liście kontaktów oraz z zawieszaniem się podczas łączenia z serwerem.

- Wprowadzono poprawki w sprawdzaniu poczty, które w określonych sytuacjach mogło spowodować zamknięcie Spika.

- Zablokowano możliwość sprawdzenia poczty bez podania hasła do profilu (dotyczy sytuacji, w której profil jest chroniony hasłem).

- Poprawiono błąd polegający na wyłączaniu animacji okien Windows przez Spika.

- Przy zakładaniu nowych kont nie jest tworzona grupa Czapka niewidka. Czapkę niewidkę albo dowolną inną grupę pełniącą jej funkcję można utworzyć w oknie edycji grup (w trybie zaawansowanym) tak jak to było do tej pory.


Liczba pobrań: 576
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Wirtualna Polska
Rozmiar:4.28 MB
Nazwa pliku: spik112.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 576
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Wirtualna Polska
Rozmiar:4.28 MB
Nazwa pliku: spik112.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Program miesiąca