Winamp 5.22

Pierwsze co rzuca się w oczy po uruchomieniu programu to lekko zmodyfikowany interfejs. Jest on kompatybilny ze skórkami wszystkich poprzednich wersji (1.x, 2.x, 2.9x oraz nowoczesnymi skórkami Winampa 3, które nie chciały współpracować z wcześniejszymi edycjami). Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji Color Schemes - 44 schematy kolorów dla konkretnej skórki. Zwolenników efektów wizualnych ucieszy fakt pojawienia się modułu zawierającego wtyczkę MilkDrop, która jest jednym z najlepszych pluginów do wizualizacji muzyki.

Winamp 5 obsługuje pluginy wersji 2, jednakże nie obsługuje komponentów Winamp3. Dostępna w bezpłatnej wersji Full rozbudowana biblioteka mediów Media Library zawiera m.in. automatyczną funkcję skanowania konkretnego katalogu wraz z uzupełnieniem danych o utworach z internetowego serwisu CDDB. Poszczególne kolumny oraz widoki możemy dostosować do własnych potrzeb.

Dodatkowe informacje o płycie, z której pochodzi dany utwór wizualizują się w najniższym oknie (okładka, odnośniki do stron internetowych, krótka biografia artysty). Media Library to również miejsce, z poziomu którego możemy zgrać i skonwertować nagrania z płyty CD. Przy rippowaniu płyt zakres bitrate zawiera się w przedziale od 64 do 320 kbps. Dostępne są 4 formaty wynikowe: AAC (Advanced Audio Codec), AACPlus, MP3 (tylko w płatnej wersji Pro) oraz WAV. Prędkość zgrywania danych z płyty w wersji bezpłatnej jest ograniczona do 2x w przypadku konwersji na format AAC. Wszystkich fanów internetowego radia z pewnością ucieszy zaimplementowana biblioteka internetowych stacji radiowych i telewizyjnych, których zasoby są automatycznie pobierana z Sieci.

W nowej wersji wprowadzono możliwość korzystania z innych formatów plików zawierających listy odtwarzania (ASX/WAX/WMX/WVX, WPL, B4S), obsługę unicode przy współczesnych skórach, nagrywanie chronionych prawem autorskim plików na płyty CD (o ile jest to legalne), transfer list odtwarzania do urządzeń przenośnych. Ponadto ulepszono okno statusu nagrywania CD, obsługę formatu WMA i zmieniono bibliotekę mediów, która teraz działa poprawnie. Wersja 5.22 zawiera również dużą liczbę poprawek i usprawnień. Pełna lista zmian znajduje się tutaj .


Liczba pobrań: 736
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Nullsoft
Rozmiar:6.09 MB
Nazwa pliku: winamp522_full.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 736
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Nullsoft
Rozmiar:6.09 MB
Nazwa pliku: winamp522_full.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Program miesiąca