Beniamin 5.0

Beniamin jest program zapewniającym bezpieczny dostęp do zasobów sieci Internet. Blokuje dostęp do stron, zgodnie z ustawieniami ustalonymi przez osobę nadzorującą komputer oraz ogranicza dostęp do wybranych funkcjonalności (m.in.: komunikatory, listy dyskusyjne, ściąganie plików z sieci, poczta e-mail, zarządzanie dostępem do serwisów video i społecznościowych). Pozwala również na elastyczne definiowanie blokowanych treści, monitorowanie stron odwiedzanych przez użytkownika oraz ustalanie dopuszczalnego czasu dostępu do sieci.

Beniamin posiada program konfiguracyjny, umożliwiający ustawienie podstawowych parametrów filtru internetowego, na przykład blokowanie dostępu do stron erotycznych, definiowanie tzw. 'Białych stron', czasową deaktywacja aplikacji, itd. Szczegółowe informacje na temat dostępnych ustawień są zawarte w dalszej części dokumentacji.

UWAGA

Program po zainstalowaniu działa przez 14 dni bez rejestracji. Po tym czasie należy wykupić licencję lub zaprzestać użytkowania programu.

Nowości w wersji 5.0:

- raporty z aktywności komputera oraz internetu dostarczane mailem.

- podgląd wielu ekranów na jednym komputerze administartora.

- raporty akywności Internetu oraz programów, gier itp. zainstalowanych na komputerze

- przygotowano wersję sieciową, ułatwiającą zarządzanie wieloma komputerami.

- wersja sieciowa pozwala na zdalne przegladanie raportów, obrazów monitora oraz zmianę ustawień.

- dodano możliwość eksportu / importu oraz propagacji ustawień.

- pojawiła się pełna informacja o systemie, ustawieniach sieciowych i wszystkich zainstalowanych programach na komputerze.

- dodano blokowanie protokołu HTTPS