Punkt Skupu 8.1

Punkt Skupu jest aplikacją przeznaczoną dla wszelakich punktów skupu surowców wtórnych (złom, miedź, aluminium). Powstała ona w celu jak najlepszego ułatwienia pracy osobom prowadzącym tego typu placówki i jest kompletnym narzędziem do tego celu. Punkt Skupu pozwala w łatwy i szybki sposób wprowadzać nowe dane do ewidencji, wystawiać formularze przyjęcia odpadów i surowców wtórnych, a także gromadzić dane stałych kontrahentów w bazie danych. We wszystkich przypadkach otrzymujemy możliwość wygodnego posortowania danych według wybranych parametrów – nazwa/nazwisko, numer NIP, itp.

Punkt Skupu przyda się także w firmie posiadającej kilka placówek – program pracuje w sieci i umożliwia prowadzenie wspólnych baz klientów, magazynów i ewidencji. Mamy tu także możliwość wystawiania rachunków i faktur – VAT, KP/KW.

W tym wydaniu aplikacji wprowadzono następujące nowości:

- w związku ze zmianą wymagań ze strony nowych systemów Windows, program dokona automatycznego przeniesienia bazy danych w inne miejsce - operacja obywa się automatycznie, jest jednorazowa i nie powoduje zmiany sposobu obsługi programu. Przeniesienie bazy istotnie wpłynie na poprawność działania programu. Dostęp do folderu bazy danych można uzyskać poprzez menu Pomoc. Baza poprzednia pozostanie na dysku systemowym (zwykle jest to dysk C:), jednak nie będzie już używana.

- możliwość wykonania raportu sprzedaży z filtrem dla wybranego klienta oraz z sumowaniem wg kodów głównych katalogu odpadów. Funkcja może być przydatna do celu wystawienia miesięcznych Kart przekazania odpadów.

- możliwość wydrukowania pustych Formularzy przyjęcia odpadów metali oraz Dokumentów dostawy wyrobów węglowych, w dowolnej ilości. Puste druki mogą być przydatne w przypadku awarii lub braku dostępu do komputera.

- wprowadzono dalsze poprawki usprawniające działanie i obsługę programu.