Skład Opału 8.1

Skład Opału to bardzo przyjazny w obsłudze program do sprzedaży opału, w tym wszelkich wyrobów węglowych. Szybko wystawisz wszystkie dokumenty wymagane w Twojej pracy, wydrukujesz zestawienia do Urzędu Celnego, zbudujesz swoją bazę Klientów. Nie musisz czuć się dobrze w obsłudze komputera, aby z niego sprawnie korzystać. Aplikacja oblicza akcyzę na węgiel, jest zgodny z przepisami na rok 2013.

Skład Opału umożliwia wystawianie dokumentów dostawy, obrazujących sprzedaż zwolnioną od akcyzy. Sporządzanie tych dokumentów jest proste i intuicyjne. Program zawiera tabelę podmiotów zwolnionych z podatku akcyzowego, z której można szybko korzystać podczas wystawiania Dokumentów. Wystawiając Dokument dostawy, program wylicza także kwotę sprzedaży zgodnie z aktualnymi zasadami podatkowymi (doliczanie akcyzy, zgodność wyliczeń z kasą fiskalną i inne).

W tym wydaniu aplikacji wprowadzono następujące nowości:

- w związku ze zmianą wymagań ze strony nowych systemów Windows, program dokona automatycznego przeniesienia bazy danych w inne miejsce - operacja obywa się automatycznie, jest jednorazowa i nie powoduje zmiany sposobu obsługi programu. Przeniesienie bazy istotnie wpłynie na poprawność działania programu. Dostęp do folderu bazy danych można uzyskać poprzez menu Pomoc. Baza poprzednia pozostanie na dysku systemowym (zwykle jest to dysk C:), jednak nie będzie już używana.

- możliwość wykonania raportu sprzedaży z filtrem dla wybranego klienta oraz z sumowaniem wg kodów głównych katalogu odpadów. Funkcja może być przydatna do celu wystawienia miesięcznych Kart przekazania odpadów.

- możliwość wydrukowania pustych Formularzy przyjęcia odpadów metali oraz Dokumentów dostawy wyrobów węglowych, w dowolnej ilości. Puste druki mogą być przydatne w przypadku awarii lub braku dostępu do komputera.

- wprowadzono dalsze poprawki usprawniające działanie i obsługę programu.

UWAGA

Z wersji demo możesz korzystać nawet przez 60 dni.