AQQ (64-bit) Freedom 2.6.0.11

AQQ jest komunikatorem internetowym, dzięki któremu istnieje możliwość kontaktu nie tylko z osobami połączonymi przez sieć Jabber/XMPP, ale także korzystającymi z innych komunikatorów, takich jak Gadu-Gadu, Tlen, Google Talk i Spik. Dzięki programowi można łatwo importować swoje dotychczasowe kontakty prosto do AQQ. Program umożliwia wysyłanie darmowych wiadomości SMS za pośrednictwem bramek polskich operatorów.Do dyspozycji użytkowników są też czaty publiczne oraz rozmowy głosowe w ramach sieci Jabber/XMPP. Funkcjonalność programu uzupełnia bogata baza dodatków.

Rozwój programu AQQ cechuje się dużą dynamiką, głównie dzięki społeczności zgromadzonej wokół komunikatora, która aktywnie zgłasza napotkane błędy i zapewnia pomoc techniczną początkującym użytkownikom. Co nowego w tej wersji? Znajdziemy tu kreator wydajności, który pomoże każdemu w optymalnym ustawieniu komunikatora względem parametrów swojego komputera. Aplikacja powinna także uruchamiać się szybciej oraz wyposażono ją w aktualizator z funkcją restartu.

Zmiany w AQQ Freedom 2.6.0.11

Duże optymalizacje w rdzeniu parsera danych z serwerów typu Jabber. Zwiększenie prędkości działania przejawia się płynniejszą pracą AQQ.

Dodano "szperacz" który zadziała w przypadku uszkodzonego archiwum rozmów. Jeżeli jakiś rekord jest uszkodzony "szperacz" poszuka kolejnego dobrego zamiast anulować wczytywanie archiwum.

AQQ bo zalogowaniu się do konta typu FB pobierze i uaktualni listę ostatnio przeprowadzonych rozmów (w tym również pobierze wiadomości offline).

W ustawieniach portali społecznościowych dodano przycisk "Wyczyść uprawnienia" dla wszystkich kont FB używanych w AQQ.

W Centrum Powiadomień poprawiono popmenu pokazujące się po kliknięciu w obrazek tak, że nie pokazuje się ono już dłużej pod obrazkiem.

Powiadomienia z Facebooka zawierające obrazki wyglądają bardziej estetycznie na kompozycjach Standard i ProStandard.

Popmenu na zakładce SMS nie działało.

Po przełączeniu się na zakładki SMS/CP fokus ustawiany jest na kontrolki IE aby od razu można było przewijać zawartość zakładek kółkiem myszy.

Aby móc usuwać kontakty GG trzeba połączyć się z siecią GG (w celu zachowania synchronizacji).

Poprawka (na kompozycjach Std i Pro-Std) błędu z pokazywaniem złego kursora po najechaniu na obrazki w powiadomieniach FB.

Poprawiono problem z nie odświeżaniem listy czatów po połączeniu z serwerem.

Dodano możliwość edytowania i dodawania dowolnych serwerów czatowych.

Dodano możliwość anulowania pobierania listy pokoi czatowych.