Spy Sweeper 5.0.5.1286 Home

Program chroni użytkowników przed atakami programów szpiegowskich. Spy Sweeper w wersji piątej łączy uproszczony interfejs z zaawansowaną technologią wykrywającą nawet najgroźniejsze odmiany spyware, takie jak monitory systemu, keyloggery i rootkity.

W programie wprowadzono osobną rezydentną tarczę chroniącą przed keyloggerami – programami szpiegowskimi monitorującymi znaki wpisywane z klawiatury. Ważną nowością jest połączenie dwóch metod stosowanych dla ich identyfikacji – oprócz standardowego skanowania z użyciem sygnatur stosowana jest również analiza behawioralna. Spy Sweeper 5.0 bada „zachowanie” podejrzanego programu w systemie wykrywając ewentualne próby przechwytywania znaków wpisywanych z klawiatury i skutecznie je blokując. Dzięki temu Spy Sweeper chroni również w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami typu „zero day” – zupełnie nowymi, nieznanymi keyloggerami. Zmiana jest kluczowa, gdyż w przypadku programów szpiegowskich pisanych z myślą o wykradzeniu haseł bankowych, keyloggery tworzone są często na indywidualne zamówienie i nie są wykrywane przez darmowe skanery antyspyware, które koncentrują się na eliminowaniu jedynie najpopularniejszych zagrożeń i najczęściej nie posiadają ochrony rezydentnej.

Łącznie z tarczą chroniącą przed keyloggerami, obecnie Spy Sweeper posiada 13 różnych tarcz chroniących w czasie rzeczywistym wszystkie komponenty systemu. Dla skuteczniejszego usuwania zagrożeń Spy Sweeper 5.0 zapewnia ochronę na poziomie sterowników jądra. Ten typ ochrony pozwala wykryć i usunąć najbardziej zaawansowane formy spyware, korzystające z technologii rootkitów do ukrycia się w Windows. Obecnie Spy Sweeper jest w stanie usunąć te głęboko ukryte programy szpiegowskie jeszcze przed startem systemu operacyjnego.

Uproszczono zarządzanie programem. Spy Sweeper 5.0 wymaga interakcji z użytkownikiem tylko w niezbędnych przypadkach – skanowanie i aktualizacje przeprowadzane są automatycznie, umożliwiając użytkownikowi zastosowanie zasady „zainstaluj i zapomnij”. Wymagający użytkownik może nadal dostosować pracę Spy Sweepera modyfikując zaawansowane ustawienia programu.

Bazy sygnatur dla Spy Sweepera Home, podobnie jak dla jego wersji korporacyjnej Enterprise tworzone są na podstawie danych zebranych z użyciem specjalnego robota sieciowego - Phileas. Obecnie stosowany Phileas w wersji V jest rozproszoną farmą serwerów skanujących Internet 24 godziny na dobę z użyciem głębokiej analizy pakietów. Dzięki zbieraniu danych przez Phileas V możliwa jest ochrona proaktywna – użytkownik programu Spy Sweeper jest chroniony przed nowymi zagrożeniami spyware, zanim te mogą zagrozić jego komputerowi.


Liczba pobrań: 89
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:WebRoot
Rozmiar:10.49 MB
Nazwa pliku: spysweeper_trial_he.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 89
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:WebRoot
Rozmiar:10.49 MB
Nazwa pliku: spysweeper_trial_he.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Program miesiąca