Księga Handlowa KsH 2.16.A

KsH to profesjonalny program finansowo-księgowy stworzony przez firmę Varico, przeznaczony do prowadzenia księgowości w przedsiębiorstwach o dowolnym profilu działalności oraz w jednostkach budżetowych. Aplikacja umożliwia realizację wszelkich zaawansowanych operacji księgowych począwszy od tworzenia dowolnie zdefiniowanego planu kont, poprzez kompletną obsługę rozrachunków i rozliczeń z kontrahentami, a kończąc na możliwości generowania licznych raportów i zestawień.

Varico KsH toteż nowoczesne rozwiązanie w postaci ekranu startowego, stwarza możliwość prezentacji w formie wykresu przychodów, kosztów i dochodów przedsiębiorstwa w bieżącym roku rozliczeniowym oraz przegląd wybranych parametrów stawek i składek ZUS. KsH umożliwia obsługę operacji wewnątrzwspólnotowych i jest w pełni zgodna z Ustawą o VAT oraz Ustawą o Rachunkowości.

Wśród podobnych programów warto na pewno polecić także Faktury oraz PITy 2010.

Wersja oznaczona jako 2.16.1 to ulepszenia:

- możliwość tworzenia odnośników (linków do stron www, plików) i załączników dla firm, właścicieli, pracowników czy wierszy księgi. Funkcja ta pozwala na przechowywanie i szybki dostęp do informacji dotyczących firm, właścicieli, pracowników czy wierszy księgi.

- rozszerzyliśmy długości kluczowych pól tekstowych. Rozszerzenia pól dotyczą: nr faktury, nr dowodu wpisu w rejestrze VAT, nr rachunku w ewidencji kosztów samochodów, domyślnego opisu elementu szablonu, pola operacja wiersza księgowego, pola operacja w definicji szablonu, opisu dodatkowy dialog księgowania, opisu operacji dla transakcji.

- udoskonaliliśmy wygląd oraz zastosowaliśmy podświetlenia pól wymaganych i sugerowanych najczęściej wykorzystywanych dialogów. Pola wymagane zostały oznaczone kolorem czerwonym, natomiast kolorem żółtym zostały oznaczone pola sugerowane lub zawierające nieprawidłowe treści.

- umożliwiliśmy drukowania deklaracji PIT-11, PIT-40, PIT-8AR, PIT-4R oraz VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, VAT-UE, VAT-UEK, VAT-26 i CIT-8 z numerem referencyjnym UPO.

- na liście e-Deklaracji dodaliśmy nową opcję „Deklaracja''. Po wybraniu opcji „Deklaracja” wygenerowana zostanie deklaracja z numerem referencyjnym UPO (plik PDF) i zapisana do wskazanego przez użytkownika katalogu.