Rozliczenie Płac RP 2.14.A

Rozliczenie Płac to program finansowo księgowy firmy Varico, przeznaczony do obsługi kadr w małych i średnich przedsiębiorstwach, skutecznie wspomaga zarządzanie płacami oraz danymi pracowników. Umożliwia prowadzenie ewidencji i rozliczeń pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, zlecenie, agencyjną i umowę o dzieło - automatyczne nalicza kwoty wynagrodzeń i zasiłki za czas nieobecności.

Rozliczenie Płac w tym wydaniu zawiera drugi etap zmian związanych z podatkiem VAT i tak zwaną ulgą za złe długi. Możliwe jest sporządzenie załącznika VAT-ZD do deklaracji VAT-7. W tym celu w programie został wprowadzony specjalny dialog umożliwiający swobodną edycję korekt.

W nowej wersji:

- dodaliśmy możliwość tworzenia odnośników (linków do stron www, plików) i załączników dla firm, właścicieli i pracowników. Funkcja ta pozwala na przechowywanie i szybki dostęp do informacji dotyczących firm, właścicieli czy pracowników.

- udoskonaliliśmy wygląd oraz zastosowaliśmy podświetlenia pól wymaganych i sugerowanych najczęściej wykorzystywanych dialogów. Pola wymagane zostały oznaczone kolorem czerwonym, natomiast kolorem żółtym zostały oznaczone pola sugerowane lub zawierające nieprawidłowe treści.

- umożliwiliśmy drukowania deklaracji PIT-11, PIT-40, PIT-8AR, PIT-4R z numerem referencyjnym UPO.

- na liście e-Deklaracji dodaliśmy nową opcję „Deklaracja''. Po wybraniu opcji „Deklaracja” wygenerowana zostanie deklaracja z numerem referencyjnym UPO (plik PDF) i zapisana do wskazanego przez użytkownika katalogu.