Skład Opału 9.1.4

Skład Opału to bardzo przyjazny w obsłudze program do sprzedaży opału, w tym wszelkich wyrobów węglowych. Szybko wystawisz wszystkie dokumenty wymagane w Twojej pracy, wydrukujesz zestawienia do Urzędu Celnego, zbudujesz swoją bazę Klientów. Nie musisz czuć się dobrze w obsłudze komputera, aby z niego sprawnie korzystać. Aplikacja oblicza akcyzę na węgiel, jest zgodny z przepisami na rok 2013.

Skład Opału umożliwia wystawianie dokumentów dostawy, obrazujących sprzedaż zwolnioną od akcyzy. Sporządzanie tych dokumentów jest proste i intuicyjne. Program zawiera tabelę podmiotów zwolnionych z podatku akcyzowego, z której można szybko korzystać podczas wystawiania Dokumentów. Wystawiając Dokument dostawy, program wylicza także kwotę sprzedaży zgodnie z aktualnymi zasadami podatkowymi (doliczanie akcyzy, zgodność wyliczeń z kasą fiskalną i inne).

W tym wydaniu aplikacji dodano:

- możliwość dodawania do faktury pozycji nie cennikowych (bez konieczności dodawania towaru do cennika).

- umożliwiono eksport umów kupna-sprzedaży (poprzez raport Ewidencja dokumentów skupu) do pliku CSV (otwarty format tekstowy) w celu zaimportowania danych do programów zewn., np. systemów księgowych (jeżeli posiadają możliwość importu danych z pliku CSV).

- możliwość wyszukania faktur tylko dla danego klienta w tabeli faktur.

- możliwość zablokowania zmiany daty wystawienia faktury oraz daty dostawy (w celu ułatwienia wystawiania wielu faktur z datą inną niż bieżąca).

- możliwość zmiany rodzaju odpadu na KPO na inny niż zgodny z Rozp. MŚ (menu Opcje - Opcje programu). Funkcja wprowadzona na prośbę Użytkowników.

UWAGA

Z wersji demo możesz korzystać nawet przez 60 dni.