ALLPlayer 6.9

ALLPlayer to popularny polski odtwarzacz plików multimedialnych. Odtwarza filmy zapisane w wielu formatach, w tym także DVD, obrazu z kamer Internetowych lub CD. Program umożliwia także podgląd niedociągniętych plików filmowych (FIXAVI).

Oczywiście ALLPlayer potrafi wyświetlać napisy zsynchronizowane z odtwarzanym obrazem, a funkcja "IQ Text" (inteligentne napisy) zapewnia, że zawsze zdążymy przeczytać wszystkie teksty (zdarza się, iż napisy są zbyt "gęsto" uporządkowane). Program sam analizuje długość napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia. Kolejną zaletą aplikacji jest możliwość dołączenia do pliku AVI menu (nie w osobnym pliku, ale w pliku AVI z filmem) takiego, jak w filmach DVD.

W wersji 6.9, w którym autorzy - podążając za najnowszymi trendami technologicznymi- dodali możliwość obsługi sterowania gestami oraz wsparcie dla ekranów dotykowych z systemem Windows. Dzięki tej funkcji z łatwością powiększymy lub pomniejszymy okno z programem, przewiniemy film, a w trybie pełnoekranowym będziemy mieli możliwość wygodnego sterowania głośnością (przesunięcie palcem w górę lub w dół po prawej stronie ekranu), lub jasnością obrazu (po jego lewej stronie). Tym samym odtwarzacz w wersji desktopowej zyskał funkcje znane w ALLPlayer na systemy Android dostępny za darmo w sklepie Google Play.

Nowy ALLPlayer 6.9 to także poprawiona współpraca z Pilotem na telefony Android, który przy okazji aktulizacji zyskał funkcje sterowania wszystkimi popularnymi odtwarzaczami video. Dodatkowo pilota można używać jako wirtualnej myszki i klawiatury, poruszając kursorem na ekranie telefonu i pisząc za pomocą klawiatury dotykowej.