Winamp 5.3

Pierwsze co rzuca się w oczy po uruchomieniu programu to lekko zmodyfikowany interfejs. Jest on kompatybilny ze skórkami wszystkich poprzednich wersji (1.x, 2.x, 2.9x oraz nowoczesnymi skórkami Winampa 3, które nie chciały współpracować z wcześniejszymi edycjami). Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji Color Schemes - 44 schematy kolorów dla konkretnej skórki. Zwolenników efektów wizualnych ucieszy fakt pojawienia się modułu zawierającego wtyczkę MilkDrop, która jest jednym z najlepszych pluginów do wizualizacji muzyki.

Winamp 5 obsługuje pluginy wersji 2, jednakże nie obsługuje komponentów Winamp3. Dostępna w bezpłatnej wersji Full rozbudowana biblioteka mediów Media Library zawiera m.in. automatyczną funkcję skanowania konkretnego katalogu wraz z uzupełnieniem danych o utworach z internetowego serwisu CDDB. Poszczególne kolumny oraz widoki możemy dostosować do własnych potrzeb.

Dodatkowe informacje o płycie, z której pochodzi dany utwór wizualizują się w najniższym oknie (okładka, odnośniki do stron internetowych, krótka biografia artysty). Media Library to również miejsce, z poziomu którego możemy zgrać i skonwertować nagrania z płyty CD. Przy rippowaniu płyt zakres bitrate zawiera się w przedziale od 64 do 320 kbps. Dostępne są 4 formaty wynikowe: AAC (Advanced Audio Codec), AACPlus, MP3 (tylko w płatnej wersji Pro) oraz WAV. Prędkość zgrywania danych z płyty w wersji bezpłatnej jest ograniczona do 2x w przypadku konwersji na format AAC. Wszystkich fanów internetowego radia z pewnością ucieszy zaimplementowana biblioteka internetowych stacji radiowych i telewizyjnych, których zasoby są automatycznie pobierana z Sieci.

W najnowszej wersji wprowadzono obsługę Unicode w nazwach plików i tytułach, opcjonalnie dostępna jest 24-bitowa obsługa kodeków, zmieniono również interfejs użytkownika. Szczegółowa lista zmian znajduje się tutaj.


Liczba pobrań: 931
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Nullsoft
Rozmiar:6.51 MB
Nazwa pliku: winamp53_full_emusic-7plus.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 931
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Nullsoft
Rozmiar:6.51 MB
Nazwa pliku: winamp53_full_emusic-7plus.exe

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca