easyHDR 1.20

Program służy do składania zdjęć o wysokiej dynamice (High Dynamic Range) z sekwencji zwykłych fotografii wykonanych aparatem cyfrowym przy różnym czasie naświetlania, lub wartości EV.

Złożony obraz HDR poddawany jest mapowaniu luminancji (tone-mapping), dzięki czemu kompresji ulega globalny kontrast zdjęcia, ale zachowane są lokalne zmiany w jasności. Program może być używany również do poprawy jakości pojedynczych zdjęć, a szum, który w takim przypadku zwykle ulega wzmocnieniu można usunąć przy pomocy wbudowanego filtru bilateralnego.

Dzięki easyHDR możliwe staje się wykonywanie zdjęć bez lampy błyskowej w miejscach, gdzie zwykle jest ona potrzebna w celu doświetlenia pierwszego planu, lub w przypadku scen, gdzie nie da się użyć lampy, lub powoduje ona nienaturalne efekty. Otrzymane obrazy mają dynamikę podobną, lub nawet większą od ludzkiego wzroku.

Program obsługuje wiele formatów zdjęć: BMP, JPEG, TIFF (24, 48 oraz

96-bit) oraz specjalny format zdjęć HDR - Radiance RGBE (-.hdr). Wbudowany jest też konwerter surowych plików (RAW) z aparatów cyfrowych. Otrzymane wyniki można zapisać m.in. jako 48-bit TIFF (praktycznie bez straty na jakości jak w przypadku zdjęć 24-bit) w celu późniejszego post processingu.

W przypadku obróbki dużej ilości, dużych zdjęć pomocna jest opcja batch-processingu.


Liczba pobrań: 769
Cena/licencja:Shareware
Producent/dystrybutor:Bartłomiej Okonek
Rozmiar:2.32 MB
Nazwa pliku:

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Liczba pobrań: 769
Cena/licencja:Shareware
Producent/dystrybutor:Bartłomiej Okonek
Rozmiar:2.32 MB
Nazwa pliku:

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Program miesiąca