Spy Sweeper 5.2

Program chroni użytkowników przed atakami programów szpiegowskich. Spy Sweeper w wersji piątej łączy uproszczony interfejs z zaawansowaną technologią wykrywającą nawet najgroźniejsze odmiany spyware, takie jak monitory systemu, keyloggery i rootkity.

W programie wprowadzono osobną rezydentną tarczę chroniącą przed keyloggerami – programami szpiegowskimi monitorującymi znaki wpisywane z klawiatury. Ważną nowością jest połączenie dwóch metod stosowanych dla ich identyfikacji – oprócz standardowego skanowania z użyciem sygnatur stosowana jest również analiza behawioralna. Spy Sweeper 5 bada „zachowanie” podejrzanego programu w systemie wykrywając ewentualne próby przechwytywania znaków wpisywanych z klawiatury i skutecznie je blokując. Dzięki temu Spy Sweeper chroni również w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami typu „zero day” – zupełnie nowymi, nieznanymi keyloggerami. Zmiana jest kluczowa, gdyż w przypadku programów szpiegowskich pisanych z myślą o wykradzeniu haseł bankowych, keyloggery tworzone są często na indywidualne zamówienie i nie są wykrywane przez darmowe skanery antyspyware, które koncentrują się na eliminowaniu jedynie najpopularniejszych zagrożeń i najczęściej nie posiadają ochrony rezydentnej.

Łącznie z tarczą chroniącą przed keyloggerami, obecnie Spy Sweeper posiada 13 różnych tarcz chroniących w czasie rzeczywistym wszystkie komponenty systemu. Dla skuteczniejszego usuwania zagrożeń Spy Sweeper 5 zapewnia ochronę na poziomie sterowników jądra. Ten typ ochrony pozwala wykryć i usunąć najbardziej zaawansowane formy spyware, korzystające z technologii rootkitów do ukrycia się w Windows. Obecnie Spy Sweeper jest w stanie usunąć te głęboko ukryte programy szpiegowskie jeszcze przed startem systemu operacyjnego.

Uproszczono zarządzanie programem. Spy Sweeper 5 wymaga interakcji z użytkownikiem tylko w niezbędnych przypadkach – skanowanie i aktualizacje przeprowadzane są automatycznie, umożliwiając użytkownikowi zastosowanie zasady „zainstaluj i zapomnij”. Wymagający użytkownik może nadal dostosować pracę Spy Sweepera modyfikując zaawansowane ustawienia programu.

Teraz dostępne są trzy metody skanowania systemu - szybka, pełna oraz użytkownika, które w różnym stopniu badają Windows pod kątem występowania zagrożeń. Wprowadzono również pomijanie skanowania plików, co do których jest pewność, że nie zawierają złośliwego kodu np. XLS lub MPG. Oczywiście raz na jakiś czas warto włączyć opcję pełnego sprawdzania. Ponadto usprawniono metody wyszukiwania i blokowania zagrożeń.

Wersja 14-dniowa.


Liczba pobrań: 850
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:WebRoot
Rozmiar:10.49 MB
Nazwa pliku: ssfsetup1_1892996166.exe?bjpc=64011&vcode=DT14

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 850
Cena/licencja:Trial
Producent/dystrybutor:WebRoot
Rozmiar:10.49 MB
Nazwa pliku: ssfsetup1_1892996166.exe?bjpc=64011&vcode=DT14

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca