R3D3 - Rama 3D 2.1 pl

Program z oferty firmy INTERsoft, służący do przeprowadzania obliczeń statycznych przestrzennych układów prętowych. Głównym założeniem programu jest możliwość wygodnego, graficznego wprowadzania danych, dlatego jest ono niezwykle proste i intuicyjne – geometrię układu możemy zdefiniować używając wyłącznie myszki. Nie jest zatem konieczne wprowadzanie danych z klawiatury, ale i ten sposób wprowadzania danych jest dostępny. R2D3 pod względem wyglądu oraz sposobu obsługi jest zgodny z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie ergonomii pracy.

Wprowadzanie złożonych układów ułatwiają generatory podstawowych konstrukcji (ramy, łuki). Autorzy zadbali o wiele udogodnień na etapie wprowadzania danych, takich jak, m.in.: automatyczne przyciąganie do siatki i węzłów, czy też użycie predefiniowanych bibliotek profili, co sprawia, iż zdefiniowanie skomplikowanego układu jest kwestią minut. W zakresie obciążeń program umożliwia definiowanie obciążeń przęsłowych prostokątnych i trapezowych przyłożonych do całości pręta, poprzecznych i podłużnych. Obciążenia skupione w postaci siły lub momentu można przykładać do węzłów. Program umożliwia również definiowanie osiadania podpór. W trakcie wykonywania obliczeń R3D3 może automatycznie uwzględniać ciężar własny konstrukcji.

Program wykonuje obliczenia statyczne przestrzennych układów prętowych o stałym przekroju pręta na długości. Obliczenia i prezentacja wyników odbywają się w czasie rzeczywistym. Wyniki prezentowane są na ekranie w postaci graficznej oraz numerycznej. Widok układu można płynnie powiększać i obracać – można obejrzeć go z dowolnego położenia. Program wykonuje animację deformacji układu i umożliwia jej zapisanie w postaci pliku .avi. Aby obejrzeć wyniki dla konkretnego pręta wystarczy na niego kliknąć myszką. Do znalezienia wartości sił lub przemieszczeń w określonym punkcie służy wygodny suwak, jednak dokładne położenie punktu można wprowadzić również bezpośrednio z klawiatury. Dane wprowadzone w programie oraz wyniki obliczeń układu można przedstawić w postaci raportu i zapisać na dysku w celu późniejszej obróbki lub wydrukowania. Raporty zapisywane są w uniwersalnym formacie RTF. Można je edytować, np. w programie MS Word. R3D3 umożliwia dowolne ustawiania zakresu raportu i jego formy (czcionki, ramki itp.).


Liczba pobrań: 1758
Cena/licencja:Demo
Producent/dystrybutor:Intersoft
Rozmiar:68.14 MB
Nazwa pliku: rama3d.zip

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 1758
Cena/licencja:Demo
Producent/dystrybutor:Intersoft
Rozmiar:68.14 MB
Nazwa pliku: rama3d.zip

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Program miesiąca