Free Uninstaller 1.0 pl

Free Uninstaller jest zamiennikiem systemowego apletu Dodaj/Usuń programy. Program uruchamia się dużo szybciej od systemowego apletu i zawiera szereg dodatkowych funkcji. Głównym zadaniem programu Free Uninstaller jest usuwanie programów zainstalowanych w systemie Windows oraz usuwanie z listy aplikacji już odinstalowanych, po których pozostały niepotrzebne wpisy w rejestrze systemowym.

Interfejs programu jest bardzo prosty i nie powinien sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom. W górnej części okna głównego znajduje się pasek narzędziowy z najczęściej wykorzystywanymi funkcjami. W części środkowej wyświetlana jest lista wszystkich zainstalowanych w systemie aplikacji. Aby odinstalować program, wystarczy tylko zaznaczyć go na liście i kliknąć przycisk Odinstaluj. W dolnej części wyświetlane są najważniejsze informacje dotyczące zaznaczonego programu.

Kolorem czerwonym wyróżniane są nieprawidłowe elementy. Najczęściej są to już usunięte programy, po których pozostały w rejestrze niepotrzebne wpisy. Aby usunąć taki element, należy zaznaczyć go na liście i kliknąć przycisk Usuń.

Kolorem niebieskim wyróżniane są komponenty systemowe. Ponieważ usunięcie takich komponentów może spowodować uszkodzenie systemu operacyjnego, domyślnie są one ukryte, a ich deinstalacja/usuwanie powinny być głęboko przemyślane.

Przy pierwszym uruchomieniu programu tworzona jest kopia listy zainstalowanych aplikacji wraz z wszystkimi dodatkowymi parametrami dodanymi przez instalator każdego z programów. Kopia ta zapisywana jest w katalogu z programem Free Uninstaller, w pliku z rozszerzeniem REG (skrypt systemowego Edytora rejestru). Nazwa tego pliku rozpoczyna się od first_registry_backup. Plik ten jest tworzony tylko raz, jednak użytkownik może wykonać kopię w dowolnym momencie. W tym celu należy wybrać menu Plik -> Utwórz kopię zapasową danych z Rejestru....

Jeśli przez przypadek usuniemy program z listy, posiadając kopię można go z powrotem przywrócić. Uwaga! Przywracane zostają tylko informacje wymagane do deinstalacji danego programu/programów, ale nie sam program.

Najważniejsze cechy programu:

- Możliwość zaznaczenia wielu programów na liście i ich deinstalacja lub usunięcie po naciśnięciu jednego przycisku Odinstaluj lub Usuń.

- Usuwanie wpisów w rejestrze pozostałych po odinstalowanych aplikacjach.

- Wyróżnianie kolorami elementów nieprawidłowych i/lub komponentów systemowych.

- Wyświetlanie szczegółowych informacji o każdym zainstalowanym programie (tylko w widoku szczegółowym). Pokazywane są takie informacje, jak nazwa i wersja programu, rozmiar zajmowany na dysku, nazwa producenta, strona www producenta, komentarze, częstość używania programu itd.

- Rosnące lub malejące sortowanie listy według dowolnej kolumny (tylko w widoku szczegółowym).

- Wyszukiwanie programu według określonych przez użytkownika kryteriów.

- Szereg opcji umożliwiających dostosowanie interfejsu do potrzeb użytkownika (wyświetlanie/ukrywanie paska narzędziowego i panelu dolnego, zmiana typu wyświetlanej listy itd.).

- Wyświetlanie wszystkich wpisów dokonanych przez instalator wybranego programu. (okno Szczegóły).

- Eksportowanie wyświetlanej listy do pliku HTML oraz kopiowanie zaznaczonych elementów do Schowka systemowego.

- Tworzenie kopii zapasowej listy zainstalowanych programów do pliku REG.

- Zapisywanie do pliku INI ustawień dokonanych przez użytkownika i ich przywracanie przy następnym uruchomieniu programu.

- Obsługa języka polskiego i angielskiego.

- 100% freeware - do użytku komercyjnego i niekomercyjnego.

Program utworzony za pomocą legalnego i zarejestrowanego środowiska Turbo Delphi Explorer.


Liczba pobrań: 1153
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Jacek Pazera
Rozmiar:277 KB
Nazwa pliku: Free_Uninstaller_1.0.zip

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Programy producenta
Liczba pobrań: 1153
Cena/licencja:Freeware
Producent/dystrybutor:Jacek Pazera
Rozmiar:277 KB
Nazwa pliku: Free_Uninstaller_1.0.zip

Ocena:
Twoja ocena:
Pobierz program Nowa wersja
Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych aplikacji i gier:

Programy producenta
Program miesiąca